Első helyezett a világpiacon az Egyesült Államok maradt, az amerikai cégek 27,9 milliárd dollárt gyűjtöttek össze az első tizenegy hónapban részvénykiadásból. A kínai cégek 17,8 milliárd dollárral a második helyen vannak, a franciák 14,7 milliárd dollárnak megfelelő összeggel a harmadikok.
A China Construction Bank idei részvénykibocsátása (öt éve a legnagyobb a világpiacon) emelte a kínai adatot, Franciaországban pedig a Gaz de France és az Électricité de France privatizálása növelte főleg a kínálatot.
Az Ernst & Young szerint a tőkepiac is gyorsan „globalizálódik”: a vállalatok, a befektetők és a tőzsdék világszerte keresik a növekedési lehetőségeket, mindinkább a fő erőközpontokon kívül is, Európában például Lengyelországban és Oroszországban. Az idei húsz legnagyobb részvénykibocsátásból csak kettőt jegyeztek be az Egyesült Államokban. A China Construction Bank idén kiadott részvényeit a hongkongi tőzsdén jegyezték be, cáfolatául annak a babonának, hogy bizonyos méreten felül a cégek mintegy kötelesek az amerikai tőzsdéken megjelenni.
Európában tavaly 350 cég vitte tőzsdére részvényeit a 2003-as ötvennyolc után, az összérték pedig huszonötmilliárd euróra nőtt ötmilliárd euróról. A nyugat-európai és amerikai kibocsátások mellett a kelet-közép-európaiak sem elhanyagolhatóak. A PGNiG gázszolgáltató és a PKO BP Bank, valamint a SkyEurope kibocsátása volt érdekes Kelet-Európában.

Emberfeletti munkával mentettek életet a rakamazi rendőrök