A Montrealban zajló tizenegyedik klímakonferencia miniszteri ülésén a kanadai kormányfő felhívta az Egyesült Államok figyelmét: „hallgasson lelkiismeretére”, és tegyen további lépéseket a globális felmelegedés korlátozása érdekében.
Egyetlen ország sem határolhatja el magát az éghajlatváltozás kihívásaitól – hangsúlyozta nyitóbeszédében Paul Martin. Az amerikai kormányzatra utalva hozzátette: „Egyes országok csökönyösek, megpróbálják kisebbíteni a helyzet sürgős voltát.” Az idén hatályba lépett, az üvegházhatású gázok kibocsátásának korlátozását előíró kiotói jegyzőkönyv – melyet korábban 55 ország ratifikált – elfogadásától éppen a világ egyik legtöbb üvegházhatású gázt kibocsátó országa, az Egyesült Államok zárkózott el. Persányi Miklós magyar környezetvédelmi miniszter a tanácskozás után úgy nyilatkozott, hogy a kiotói jegyzőkönyv végrehajtásának már nincs semmiféle akadálya.
Mintegy száz környezetvédelmi miniszter vitatta meg a kanadai miniszter indítványát, hogy a kiotói jegyzőkönyvet aláíró országok tárgyaljanak a 2012-ben lejáró megállapodás hatályának meghosszabbításáról, ám a megfigyelőként részt vevő Egyesült Államok szerint két éven belül nem tarthatók meg ezek a tárgyalások.
Az inuit eszkimók panaszt nyújtottak be az Egyesült Államok ellen arra hivatkozva, hogy az általános felmelegedést előidéző tevékenység sérti emberi jogaikat.

Rabszolgamunkára kényszerített egy időst egy sárkeresztúri férfi