A budapesti harcok befejezésére, a 61 évvel ezelőtti események áldozataira emlékeztek a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség XIII. kerületi tagjai szombaton. Kosztolányi Dénes és Wintermantel Zsolt a Szent István parkban, Raoul Wallenberg-emlékművénél rótta le tiszteletét. A képviselők megemlékezésükben hangsúlyozták: a svéd diplomata kegyetlen halála a múlt századi diktatúrák összecsapásának tragédiája.
Ugyancsak a Wallenberg-szobornál emlékezett a Szabad Demokraták Szövetsége. Pető Iván, az Országgyűlés kulturális bizottságának elnöke rámutatott: mindazt, ami 1945. február 13-án, vagy akár a következő napon történt, nem lehet a felszabadulás szóval felhőtlenül jellemezni. „Bár időben egybeesik a náciktól és támogatóiktól történő megszabadulás és az új megszállás, valamint egy másik rossz rendszer kezdete, február 13-án minden tisztességes budapesti ember jó lelkiismerettel emlékezhet a háborút, a náci és a nyilas korszakot lezáró felszabadulás pillanatára, és azokra is, akik ezért életüket áldozták” – hangsúlyozta Pető.
A civil áldozatairól emlékeztek meg a fővárosi Farkasréti temetőben a polgári áldozatok síremlékénél. A rendezvényen részt vett többek között Bozóki András kulturális miniszter, Lomnici Zoltán, a Legfelsőbb Bíróság elnöke és Péterfalvi Attila adatvédelmi biztos.
Atrocitás nélkül. Erős rendőri jelenlét mellett zajlott le a feloszlatott Vér és Becsület Kulturális Egyesület több száz fős demonstrációja. A magyar szervezet angol, német és svéd résztvevőkkel emlékezett a Hősök terén – kettős kordonnal körülvéve – Budapest védőire. Az esemény atrocitás nélkül zajlott le.

Halálos trópusi betegség ütötte fel a fejét Magyarországon, riadót fújtak az orvosok