Kétszáz ember került az utcára

Újabb állomásához érkezett tegnap a Fidesz által indított csődtúra, amelynek az adta az apropóját, hogy Őriszentpéteren a Marc cipőgyár helyi üzeme a felszámolás sorsára jutott, s így kétszáz ember maradt munka nélkül.

2006. 02. 24. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Négyszázezer új munkahelyet ígért a Medgyessy–Gyurcsány-kormány, de ma Magyarországon már 436 ezren vannak munka nélkül. Gyurcsány Ferenc másfél éves ténykedése alatt pedig 96 ezren kerültek az utcára – hívta fel a figyelmet Kontur Pál, a Fidesz munkástagozatának elnöke sajtótájékoztatón Őriszentpéteren. – Saját magunkat is megvertük, mivel a csődbe ment cégek száma jóval több, messze megelőzzük az Európai Unió átlagát, s romlott a cégek fizetőképessége. A Fidesz ugyanakkor fenntartja a munkahelygarancia-törvényről szóló javaslatát, hogy a kis- és a középvállalkozókat támogassák a létrehozott munkahelyek után 10 millió forinttal, ne pedig a nagy cégeket.
Bebes István, Körmend fideszes polgármestere kiemelte, hogy az Őrségben nagyon kevés a munkahely, ezért különösen fájó az MSC Hungary Kft. őriszentpéteri részlegének megszűnése. A környéken egyáltalán nincs munkalehetőség, iskolák, üzemek zárnak be, az emberek élete egyre kilátástalanabbá válik. Szerinte a problémát csak hosszú távú foglalkoztatási szerződésekkel lehetne orvosolni.
Németh Zsolt, Vasvár polgármestere, a Fidesz országgyűlési képviselőjelöltje szomorúságának adott hangot, hogy a kormányzat semmit nem tesz a cipő- és ruhagyárak megmentése érdekében. Érthetetlenül áll azelőtt, hogy a közbeszerzéseken a hazai textil- és bőripari cégek sorra elbuknak, pedig a magyarországi egyenruhás állomány készletét is bőven tudnák fedezni. Példaként említette a Lurotex Textilipari Kft.-t, amely a NATO olaszországi beszállítója. Ám Magyarországon még indulni sem volt lehetőségük. Igaz, hogy több közbeszerzési pályázatot felülvizsgáltak, s a minisztérium bírságokat is kiszabott, de a helyzeten ez mit sem változtatott.
A térség két politikusa kifejtette, hogy az Őrségben katasztrofális a közlekedés. A megyeszékhelyre, Szombathelyre való eljutás tömegközlekedési eszközzel két órát meghaladó időt vesz igénybe, pedig alig több mint 50 kilométer a távolság. Ebben szerintük a két állami cég a hibás, mivel a MÁV és a Volán riválisként tekint egymásra, s olyan menetrendeket állítottak össze, hogy véletlenül se legyen csatlakozás az Őrségbe. Így az ott élők helyzete még nehézkesebb, ugyanis helyben nincs munka, máshová kell menniük, de közlekedés hiányában beszűkültek a lehetőségeik.
Kontur Pál zárásként felszólította Gyurcsány Ferencet, hogy „olyan Magyarországon akarunk élni, ahol aki tud és akar, dolgozhasson. Ezért kérem, védelmezze a hazai munkahelyeket”.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.