Magyarországon 2002 óta nőtt az adóterhelés bruttó hazai össztermékhez (GDP) mért aránya – derül ki az Európai Unió statisztikai hivatalának legfrissebb adataiból. Az Eurostat kimutatása szerint a tíz új uniós tagállam közül a magyar és a szlovén adóterhelés a legmagasabb, a termelésre és az importra kivetett adók tekintetében pedig a 25 uniós tagállam között is előkelő helyet foglalunk el. Régiós versenytársainknál az adóterhelés lényegesen kisebb volt az utóbbi években, mint hazánkban: a 39,3 százalékos GDP-arányos magyar adóterheléssel szemben 2004-ben Csehországban 36,6, Lengyelországban 34,3, míg Szlovákiában mindössze 30,6 százalékos volt az adóelvonás mértéke.
Figyelemre méltó, hogy miközben a jelenlegi kormányzati propaganda az eltelt négy év alatt megvalósult adócsökkentéseket népszerűsíti, addig az Eurostat 2002-től a magyarországi adóterhelés 0,1 százalékos emelkedését regisztrálta. 2004-ben a társadalombiztosítási terhek hazánkban a GDP 13,5 százalékát, a jövedelmet terhelő adók a GDP 9,2 százalékát tették ki, miközben a termelésre és az importra vonatkozó adók elérték a bruttó hazai össztermék 16,3 százalékát.
A huszonöt tagú unióban a legkevesebb adót Litvániában és Lettországban kell fizetni, ahol az adóterhek a GDP 28,7 és 29,1 százalékát teszik ki. Az adóelvonás mértéke továbbra is Svédországban és Dániában a legmagasabb: az adóterhelés mindkét országban a GDP ötven százalékára rúg.

Horváth Csaba néha „unalomból” találkozott a zuglói parkolás főnökével, de tagadja a kenőpénz átvételét