Február 9-én a Magyar Televízió és a Magyar Rádió szakszervezetei – a Duna Televízió érdekvédőinek támogatásával – megalakították a hírközlési ágazati sztrájkbizottságot – közölte Lázár András, a Postai és Hírközlési Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének elnöke a kormányfőnek írott levelében. A sztrájkbizottság tegnapi ülésén megfogalmazott követelések között szerepel a közmédia normatív finanszírozásának kidolgozása, a működés feltételeinek biztosítása, továbbá az a kívánalom, hogy az intézmények reorganizációja ne járjon együtt a közfeladatok szűkítésével. A szakszervezeti szövetség elnöke sürgeti Gyurcsány Ferencet, hogy nevezze ki a sztrájktárgyalásokon részt vevő delegációt. – Azért fordultunk a miniszterelnökhöz, mert a kasszakulcs a kormánynál van – mondta Lázár András.
Többször felmerült, hogy a kaotikus helyzetben lévő közmédiumok élére kormánybiztost neveznek ki. – Ez jogilag képtelenség, hiszen a közmédiumok nem kormányszervek, így kormánybiztos sem nevezhető ki – mondta lapunknak Farkas Attila Erik médiajogász. A szakember kifejtette: a sztrájkjog alapján a kormány kijelölhet ugyan tárgyalópartnert, de nem érvényesítheti politikai befolyását. – A kormány által megnevezett delegáció jogilag egyet tehet: meghallgatja a követeléseket, és tárgyal róluk – fejtette ki Farkas.
Közben hivatali visszaélés gyanúja miatt fordult a Legfőbb Ügyészséghez a Magyar Rádió kuratóriumának néhány civil delegáltja, kifogásolva Gellért Kis Gábor MSZP-s kuratóriumi elnök tevékenységét. Az elnök annyit reagált: „Nem hat meg az ügy.”

Vitray Tamás találkozott a Magyarországon kószáló medvével