Éjszaka telepesek egy csoportja festette a graffitit egy mecset falára Nevé-Eljasz faluban – mondta el egy katonai forrás. Izraeli katonák azóta már eltüntették a falfirkát. Helyi lakosok szerint a Mohamed prófétát becsmérlő szöveget piros festékkel és héber nyelven írták fel, ezenkívül a muzulmán szent hely falára és ajtajára festettek egy Dávid-csillagot is. Az ajtón az áll: „Mohamed egy disznó.” Egy palesztin férfi elmondta, hogy vasárnap reggel látta, amint egy kipát viselő férfi festéket szór a falra. Amikor az észrevette őt, elfutott, beszállt egy izraeli rendszámú autóba és elhajtott. Az izraeli rendőrség vizsgálatot indított az ügyben.
Az incidens miatt tiltakozó palesztinok összecsaptak a katonákkal, akik könnygáz bevetésével és a levegőbe leadott lövésekkel próbálták elriasztani őket. A muzulmánokat ért sértés valószínűleg további tüntetéseket, erőszakcselekményeket idéz elő a palesztin területeken.
Az indonéz vezetés sajnálatosnak nevezte Dánia azon döntését, hogy az országból való távozásra kérte jakartai nagykövetét és a követség alkalmazottait.
A gúnyrajzokkal kapcsolatban India aggodalmát fejezte ki szombat este. Újdelhi már októberben, a karikatúrák Dániában történt megjelentetése után közölte bírálatát a dán kormánnyal – mondta egy helyi szóvivő. Pénteken több tízezer indiai muzulmán tüntetett a gúnyrajzok ellen, dán zászlókat égetve.
Javier Solana, az Európai Unió kül- és biztonságpolitikai főképviselője ma Szaúd-Arábiát, Egyiptomot, Jordániát, a palesztin területeket és Izraelt magába foglaló közel-keleti körútra indul, hogy megpróbálja csillapítani a karikatúrák kiváltotta tiltakozásokat. Szombaton több európai nagyvárosban – Berlinben, Düsseldorfban, Londonban, Párizsban és Amszterdamban – voltak megmozdulások, de békés tiltakozó felvonulást tartottak Oslóban, Bernben és az észak-spanyolországi Bilbaóban is.
A szarajevói muzulmán tüntetések után a szandzsáki Novi Pazarban is utcára vonult több ezer muzulmán, tiltakozni a Mohamed-karikatúrák közlése ellen. Itt a dán zászló mellett izraeli és horvát zászlókat is égettek. A Szandzsáki Iszlám Közösség elhatárolódott a megmozdulástól. Borisz Tadics szerb elnök toleranciára szólította fel a polgárokat. Elfogadhatatlannak nevezte, hogy vallási érzelmeiket más nemzetek jelképeinek meggyalázásával fejezzék ki.

Rokonok és barátnők szólaltak meg a vajtai tragédia után – barátnők szenvedtek balesetet