A Szahara homokja alatt több tíz millió éves krátert fedezett fel egy bostoni tudós – adta hírül a La Repubblica. Faruk El-Baz, a bostoni egyetem munkatársa műholdas felvételeket elemezve jött rá, hogy a sivatagi vidéken egy harmincegy kilométer átmérőjű kráter található, amely az eddigi legnagyobb ilyen képződmény ezen a földrészen. A rekordot korábban a tizenkét kilométer átmérőjű csádi mélyedés tartotta. Az első vizsgálatok alapján feltételezik, hogy az arizonai meteorkráterhez hasonlóan egy legalább ezerkétszáz méter átmérőjű aszteroida becsapódásakor keletkezhetett a most feltárt hatalmas gödör.
Mivel a tudós Délnyugat-Egyiptom Gilf Kebir elnevezésű részén találta az új krátert, az a Kebira nevet kapta, ami arabul annyit tesz: nagy. A geológusok szerint csoda, hogy a hatalmas katlan eddig észrevétlenül maradt. A felfedező szerint ennek oka a nagyságában rejlik, a földről nézve a kráter nem látható. A kutató felfedezte a Kebirát keletről nyugat felé átszelő két folyó nyomait is.
El-Baz reméli, hogy rövidesen expedíciót szervezhet, hogy a helyszínen tanulmányozza a különleges képződményt. A Földön eddig csaknem százötven aszteroida okozta krátert találtak, de jóval több lehet azoknak a száma, amelyek a földmozgások és az erózió miatt eltűntek.

Horváth Csaba néha „unalomból” találkozott a zuglói parkolás főnökével, de tagadja a kenőpénz átvételét