Tégy a kitelepítés ellen! címmel demonstrációt szervez az 1956 Alapítvány és a Fidelitas vasárnap délután két órakor a Köztársaság téren, ahol az MSZP székháza található. Az eseményen többek között felszólal Balás Piri László volt elítélt és Hankiss Ágnes író. Ismeretes, Gyurcsány Ferenc újabb szónoklataiban rendszeresen használja az őt kritizálókra a kóbor kutya metaforát. Veszprémben a kommunizmus áldozatainak emléknapján az ebek befogását és telepre szállítását helyezte kilátásba, amellyel – mint utóbb kiderült – a „demokratikus közélet szabályainak betartására kívánta a figyelmet felhívni”.
Tegnap közleményt is kiadott az 1956 Alapítvány. Hogyan merészeli a pártpuccsal hatalomra került kormányfő állampolgárok bármely csoportját kóbor kutyának nevezni? – tették fel a kérdést. A szervezet még durvább provokációnak tartja, hogy Gyurcsány a kommunizmus áldozatainak emléknapján összefogdosással, sintérteleppel példálózott. Az alapítvány bocsánatkérést vár a miniszterelnöktől. A tiltakozó levelet egykori politikai elítéltek, Wittner Mária, Vanek Béla, Balás Piri László, Regéczy-Nagy László, Tittmann József, Czakó József, Kovács Sándor, Fehérváry István és Hrabovszky László írták alá sorstársaik nevében.
E heti, monori kampányrendezvényén is értelmezte kóbor kutyákról vallott nézeteit Gyurcsány. A miniszterelnök szerint nem olyan bonyolult kép az, hogy ha „valakik kóbor kutyákat küldenek ki az utcára”, akkor arra válaszként ők nem küldenek ki veszett rókákat. „Nem olyan bonyolult ez a kép egy olyan országban, amely ha azt hallja, hogy felszállott a páva a vármegye házára, akkor pontosan tudja, hogy a páva talán nem is az a páva” – világosította fel hallgatóságát Gyurcsány Ferenc miniszterelnök, aki maga is hoszszan eltöprengett mondata értelmén.

Csak a legokosabbak érnek el 7 pontot ebben a vegyes műveltségi kvízben