1990 A kampánycsend napja március 24. Ezen a napon a Népszabadság első oldalán Szűrös Mátyás ideiglenes köztársasági elnök üzenete fölött ez olvasható: Köszöntjük a szabad választásokat! – Vasárnap 11 ezer szavazókörben 7,8 millió szavazópolgár voksolhat. · A lap Vajda Péter tollából cikket közöl Hogyan „szabadítottuk fel” az NDK-t – Budapest és Berlin: titkos küzdelem az NDK-s menekültekért címmel. · A Magyar Nemzet szerkesztőbizottságának elnöke, Pethő Tibor a következőket írja: „A történelem félelmetesen nehéz lecke elé állította a magyar választókat (…) Ha valamikor, akkor most meg kell nyilatkoznia a nemzet államalkotó és államfenntartó tehetségének, józan ítélőképességének, lelki szilárdságának és szellemi bátorságának.”
1994 A kampánycsend napja május 7. A Népszabadságban a következő című cikket olvashatjuk: Mi nem loptunk el műkincseket – mondja a Puskin Állami Képzőművészeti Múzeum igazgatónője. Irina Antonova a lapnak azt nyilatkozta: mindössze arra vállaltak kötelezettségeket, hogy gondoskodjanak a műkincsek őrzéséről. Az orosz szakember szerint az értékek visszaszolgáltatása több jogi problémát is felvet. · Ugyanez a lap megemlékezik arról, hogy a Wehrmacht főparancsnoksága május 8-án írta alá a „fasiszta Németország feltétel nélküli kapitulációjáról szóló okmányokat”. A cikk felidézi a második világháború emberi és anyagi áldozatait. Az írás utolsó két mondata: „Európában véget ér a második világháború. Negyvenkilenc év telt el azóta.”
1998 A kampánycsend napja május 9. Az Európai Biztonsági Együttműködési Szervezet (EBESZ) a választásokra 22 országból összesen 75 nemzetközi megfigyelőt delegált magyarországi szolgálatra. Laptudósítások szerint többségük tapasztalt, korábban Albániában, Bosznia-Hercegovinában, Bulgáriában, Örményországban és Romániában követték nyomon az eseményeket, és a választási helyiségekben, illetve a szavazatszámláláskor figyelték, minden tisztán, manipulációmentesen zajlik-e. A megfigyelők munkáját a fővárosban és vidéken magyar tolmácsok és sofőrök támogatják, akiket elsősorban egyetemekről, főiskolákról verbuválnak. Mi pártatlanok vagyunk, számunkra mindegy, hogy ki nyer – állította Mark Power-Stevens, a megfigyelők brit irányítója.
2002 A kampánycsend napja április 6. A Magyar Nemzet publicistája, Ludwig Emil Dicsőséges napok című publicisztikáját így kezdi: „Április 7-én, ezernyolcszáznegyvennyolcban, őfelsége V. (Habsburg) Ferdinánd császár, Magyarország királya kinevezte nemzetünk első független kormányát.” A szerző azt is felidézte, hogy 1849. április 6-án a honvédség fényes győzelmet aratott Isaszegnél az osztrákok fölött. A dicsőséges tavaszi hadjárat hadműveleti tervet a 28 éves Klapka György tábornok készítette, aki április 4-én Tápióbicskénél maga vezette a támadást, ám óvatlansága kis híján bajt okozott, de két nappal később elkövetkezett a győzelem. A cikk utolsó mondata: „A fiatal magyar honvédsereg előtt megnyílt az út Nyugat felé.”

A Kondorosi Csárda még egy utolsó esélyt adott a rongálónak