1990
A választások második fordulója után a mandátumok felosztása a következő: MDF 159, SZDSZ 92, Kisgazdapárt 44, MSZP 32, KDNP 21, Fidesz 21. Antall József, az MDF elnöke kijelentette, bíznak abban, hogy Magyarország bebizonyíthatja, liberális, demokratikus hagyományokkal rendelkezik. · Torgyán József, a kisgazdapárt főügyésze azt mondta: „Nélkülünk nem lehet kormányozni.” · Kis János, az SZDSZ megbízott elnöke közölte: Budapesten rosszabbul szerepeltek a vártnál, de visszautasította, hogy szervezete választási vereségét jelentette volna be. „Azt megígérhetjük, hogy az MDF-kormánnyal szemben nem viselkedünk majd másképp, mint a kommunista kabinettel, nem támadjuk a népszerűtlen, ám elkerülhetetlen gazdasági intézkedései miatt” – mondta Kis.
1994
A Magyar Rádióban az intézmény történetében először kétszer két órás részleges figyelmeztető sztrájkot tartottak. A sztrájkfelhívás szerint a 11–13 óráig, illetve 17–19 óráig elhangzó műsorok készítői vehettek részt a munkabeszüntetésben. Ennek megfelelően a Déli Krónika adása 11 perccel volt rövidebb, a hiányzó időben Illyés Gyula szólalt meg hangfelvételről, illetve egy rövid Mozart-művet játszottak. · Napokon belül döntenek az első külföldiek által is megvásárolható forintkötvény kibocsátásáról. A Magyar Nemzeti Bank tájékoztatta a Pénzügyminisztériumot arról, hogy milyen feltételeket szab a devizahatósági engedély megadásához. A pénzügyi tárca 1994-ben 250 milliárd forint értékű államkötvényt kíván forgalomba hozni.
1998
Törvénysértést követett el Kóródi Mária, az Országgyűlés szabad demokrata alelnöke azáltal, hogy az Országgyűlés fejléces levélpapírján hivatalból küldött meghívót a választási programjának részét képező Teleház-akcióról szóló tanácskozásra, amelyet parlamenti dolgozószobájában tartottak – állapította meg az Országos Választási Bizottság. · Az SZDSZ a kormánykoalícióban rossz döntések sorát hozta meg, ezért a májusi parlamenti választások után a jelenleginél jóval kevesebb parlamenti képviselőjelöltje lesz – vélte Tölgyessy Péter, aki úgy látta, Horn Gyula saját pártja alvezéreivel szemben erősebb az SZDSZ-szel, mint nélküle. Az SZDSZ hozzásegítette a miniszterelnököt, hogy leszámoljon a szocialista pártban saját politikai ellenfeleivel.
2002
Részvételi rekordot döntött az országgyűlési választások első fordulója: a szavazásra jogosultak 71,03 százaléka jelent meg a választáson. 1994-ben 68,12 százalék, 1990-ben 65,1 és 1998-ban 56,26 százaléknyian voksoltak. A listás választást 42,05 százalékkal az MSZP nyerte meg, a Fidesz–MDF közös lista 41,12 százalékot kapott, az SZDSZ pedig 5,54-et. Az első forduló után 184 mandátum sorsa tekinthető biztosnak, ezek közül az MSZP 93-at, az Fidesz–MDF 86-ot, az SZDSZ 4-et, valamint az MSZP–SZDSZ 1-et szerzett. Orbán Viktor, a Fidesz elnöke szerint az első forduló eredménye azt mutatja, hogy jelenleg csak 45 ezer emberrel több kívánja más irányba fordítani a jövőt, mint ahányan azt a polgári oldalon gondolják.

Egy szélsőbaloldali provokátor kerül Gyurcsány helyére