Pesti visszafogottság

Csökkenéssel zárt tegnap a BUX. A magyar indikátor a nyitáskor elért 23 207 pontról zárás előtt visszafordult, és végül 23 ezer pont alatt, 67,34 pontot gyengülve zárt. A választások közeledtével a forgalom is csökkenőben volt, a vezető részvények közül jól szerepelt a 44 ezer forinton záró Richter és az OTP, kettejük forgalma elérte a 6,4 milliárd forintot. A kis forgalmú papírok sorából a Forrás-osztalékelsőbbségi és a Phylaxia kurzusa javult számottevően.

Munkatársunktól
2006. 04. 03. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Sokáig úgy tűnt, hogy a BUX-nak sikerül emelkedéssel kezdenie az áprilist: a magyar indikátor 23 207 ponton, napi maximumán nyitott, és végül 67,34 ponttal előző szintje alatt zárt. A 0,29 százalékos lassulást az okozta, hogy a Magyar Telekom-, a Mol- és az Egis-részvények ára erodálódott. A 12 milliárd forintot meghaladó forgalomból 6,4 milliárd forintnyit a Richterre és az OTP-re kötöttek. A nagyobbik gyógyszergyártó cég ára 0,2 százalékkal emelkedett, és 44 ezer forinton kötött ki. A banki részvények 0,5 százalékkal növekedtek, és 7589 forinton léptek a partvonalon túlra. Elemzők elmondták, ahogy közelegnek a választások, úgy illan el a befektetők kedve, ezt mutatta a tegnapi érdektelen kereskedés is. A reggeli és a napközbeni növekedést csak az tudta fenntartani, hogy néhány spekuláns megpróbál nyerészkedni az alacsony forgalmú piacon. Meglepetésre a kis forgalmú papírok sorából a Forrás-osztalékelsőbbségi, valamint a Phylaxia és az Émász szerepelt kiemelkedően.
A tőzsde zárását követve közölte a szerbiai bankprivatizációért felelős ügynökség, hogy az OTP Bank Rt. kiesett, a Magyar Külkereskedelmi Bank (MKB) Rt. viszont továbbjutott az egyik legjelentősebb vajdasági pénzintézet, a Panonska banka eladására kiírt pályázat második fordulójába. A szerbiai bankprivatizációt levezénylő bankbiztosítási ügynökség (DIA) közölte, hogy a nyolc befektető közül – amelyek nem kötelező érvényű ajánlatot tettek – hatot választott ki, amelyek részt vehetnek az újvidéki székhelyű pénzintézet részvényeinek megvásárlására kiírt tender második szakaszában. A DIA ranglistáján a görög Alphabank, a görög nemzeti bank, az osztrák Creditanstalt, a magyar MKB, a lengyel PKO és az olasz SanPaolo IMI van. A tender második szakasza néhány héten belül kezdődik, a potenciális befektetőket felkérik arra, hogy részletesen tekintsék át a szerb állam tulajdonát képező Panonska banka gazdálkodását.

Csökkenhet a befektetési kedv. Londoni feltörekvő piaci elemzők emelték az amerikai és az euróövezeti pénzügy-politikai szigorítás mértékére adott előrejelzéseiket, kiemelve, hogy ez tovább erodálja a feltörekvő gazdaságok kínálta hozamelőnyt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.