Gyenge kezdés után, 21400 pontos mélységből indulva, emelkedni kezdett tegnap a Budapesti Értéktőzsde indexe, ugyanakkor a javuló hangulatot délután letörte a miniszterelnök bejelentése. A törvényhozásban várható bizalmi szavazás még Gyurcsány Ferenc megszólalása előtt kiszivárgott, így a BUX már délután egy óra előtt mélyrepülésbe kezdett. Ennek eredményeként a mutató két órával később már elérte 21277 pontos napi minimum szintjét, ahonnét zárásra viszont visszakorrigált. A pesti börze mutatója végül pénteki záróértékéhez képest 101,48 ponttal alacsonyabban, 21653,55 ponton fejezte be a kereskedést.
A vezető részvények árfolyamai – a Magyar Telekom kivételével – gyengüléssel zártak. A társasággal kapcsolatos hír, hogy megelégelve a tulajdonosok huzavonáját a Magyar Telekom felügyelőbizottsága november 15-re közgyűlést hívott össze, hogy döntsenek a tavalyi pénzügyi beszámoló elfogadásáról, valamint az osztalék kifizetéséről. A hír megjelenése után a társaság részvényének árfolyama szembefordult a negatív hangulattal, és átkerült a nyereséges oldalra, a kereskedés végére 0,58 százalékkal 870 forintra emelkedett. A legnagyobb, mintegy 9 milliárdos forgalmat a Mol-papírok generálták. Az olajipari társaságot a Deutsche Bank elemzője 23 ezer forintos célárfolyamon vételre minősítette, mindazonáltal árfolyama 0,61 százalékkal 19480 forintra süllyedt. Gyengüléssel zárt az OTP és a Richter is. A bankpapír 0,6 százalékkal 6739 forintra, a Richter pedig 0,21 százalékkal 44300 forintra ereszkedett.
Jelentős árfolyameséseket könyvelhettek el a kisebb tőkeerejű papírok. A nap vesztese a 174 millió forintos forgalomban 8,2 százalékkal, 1078 forintra ereszkedő Synergon volt, de nagyot bukott a Fotex, és kellemetlen esést produkált az Egis. A Fotex 6,9 százalékkal 563 forintra, az Egis pedig 1,8 százalékkal 29450 forintra gyengült. Emellett ereszkedett még 2,8 százalékkal 1429 forintra a Graphisoft és 2,6 százalékkal a PannonPlast.
Nem volt sokkal jobb a helyzet a nyugat-európai piacokon sem, ahol főként az on-line szerencsejátékcégek vitték lejtőre az indexeket. Lapzártakor a párizsi CAC40-es mutató 0,1 százalékos, a frankfurti DAX30-as 0,3 százalékos veszteséget jelzett, a londoni FTSE100-as pedig pénteki záróértékén stagnált. A tegnap megjelent felemás tengerentúli makroadatok ellenére az amerikai börzék jellemzően a pozitív oldalon tartózkodtak. A DowJones 0,3 százalékos emelkedést mutatott. A Nasdaq és az S&P500-as pedig egyaránt 0,1 százalékos előnyt jeleztek.

Kiadták a figyelmeztetést, heves zivatarok csapnak le csütörtökön