Egyelőre nem tudnak mit kezdeni a tudósok azzal a csaknem féltonnás tintahallal, amelyet az antarktiszi partok közelében fogtak ki februárban új-zélandi halászok – adta hírül a BBC.
A valaha partra hozott legnagyobb tintahal tíz méter hosszú. A belőle készített karikák is traktorgumi méretűek lennének, ha egyáltalán meg lehetne enni őket. Ám erős ammóniaíze miatt erre nem is gondoltak a halászok, akik csaknem két órán keresztül küzdöttek a különleges lénnyel, hogy a hajójukba emeljék.
Azonnal lefagyasztották az állatot, amelyet azóta az új-zélandi főváros, Wellington nemzeti múzeumában tanulmányoznak. Nagy fogásnak számít ez a kutatók szempontjából, hiszen keveset tudnak erről az állatról, a tintahal a mélytengerek egyik rejtélyes lénye. Úgy tervezik a szakemberek, hogy bebalzsamozva állítják ki, de a preparáláshoz előbb fel kellene olvasztani. A tintahal azonban túlságosan nagy ahhoz, hogy szobahőmérsékleten felolvadjon: mire a belseje is felengedne, a külső részeit már ki kellene dobni. Ezért a múzeum most olyan, ipari méretű mikrohullámú sütőt keres, amit a bútoriparban faanyagok kezelésére használnak. Más lehetőséget nem látnak arra, hogy a páratlan leletet a nagyközönségnek bemutassák.

Egy várandós kismama frontálisan karambolozott – megrázó videón az ütközés