Francia és kameruni katonai helikopterekkel, egy kisrepülővel, illetve egy Alpha Jet vadászgéppel folytatták a kutatást tegnap a délnyugat Kamerunban szombaton hajnalban lezuhant kenyai utasszállító után. A Boeing 737-est végül az esti órákban a Douala repülőtértől délkeletre fekvő Dizangue városánál, egy ingoványos mangrove erdőben lelték meg a keresőalakulatok. A Nairobiba tartó gép fedélzetén összesen 114-en – köztük 79 afrikai, 21 ázsiai, öt brit, egy svájci, egy svéd és egy amerikai – tartózkodtak – adta hírül az AFP. Egyelőre nem érkezett hír arról, hogy találtak-e túlélőt a roncsok között – jelentette lapzártakor az MTI.
A Kenya Airways Boeing 737-ese pénteken éjfélkor a doualai repülőtérről szállt fel, majd néhány perccel később az irányítótorony elveszítette vele a rádiókapcsolatot. Az afrikai légibiztonságért felelős szervezet később közölte: vették a gép – és nem a pilóta – automatikus vészjelzéseit, ennek alapján a mentőegységeket keletre, a Douala és Yaoundé között húzódó, nagy kiterjedésű, sűrű erdőség fölé küldték, amelyet széles sávban átkutattak. A környék összes csendőrét készültségbe helyezték, és az említett térségbe irányították.
Kocsis András, a kenyai magyar nagykövetség konzulja az MTI-nek elmondta, hogy egyelőre nincs hír magyar áldozatról.
Legutóbb 2000. január 30-án vesztett el repülőgépet a Kenya Airways. Akkor egy Airbus A310-es zuhant le Abidjanban, a fedélzetén lévő 169 ember közül csak tízen élték túl a katasztrófát.
A kenyai utasszállító tragédiájának másnapján nyolc francia és egy kanadai katona vesztette életét az Egyiptomhoz tartozó Sínai-félsziget hegyvidéki részén, amikor feltehetőleg motorhiba miatt lezuhant a nemzetközi békefenntartó erők (MFO) egyik francia kisgépe – tájékoztatta az AFP-t Normand Saint-Pierre, az MFO szóvivője. Szemtanúk szerint a repülő nekicsapódott egy üvegeket szállító teherautónak, amelyből két embernek még időben sikerült kiugrania. Egy névtelenséget kérő tiszt beszámolt arról, hogy kevéssel a tragédia előtt motorhibára hivatkozva a pilóta leszállási engedélyt kért. Harnócz Gyula százados, a Honvédelmi Minisztérium sajtóügyeletese az MTI-vel közölte, hogy a gép fedélzetén nem utazott magyar katona.

Orbán Viktor üzent az édesanyáknak: Aki gyermeket vállal, elismerést érdemel