Sorsformáló kongresszus

Hamarosan új elnököt választ és új érdekvédelmi stratégiát jelöl ki a mintegy nyolcszázezer közszolgát képviselő, negyedmillió tagot számláló Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF). Szabó Endre leköszönő elnök elmondta, a sok volt érdekvédővel ellentétben nem keresték meg, hogy kormányzati szerepet vállaljon. A választás egyik esélyese Cser Ágnes.

Bákonyi Ádám
2007. 05. 11. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Óriási tétje van a SZEF tegnap kezdődött kongresszusának, igaz, a konföderáció sorsát meghatározó elnökválasztás június 8-án lesz. Mivel a SZEF nyolcszázezer közszolgát képvisel, és negyedmillió tagot számlál, felfokozott várakozás és találgatás övezi a kérdést: ki lesz és milyen stratégiát képvisel majd Magyarország legnagyobb szakszervezeti szövetségének új vezetője?
A négy jelölt egyike Cser Ágnes, az Egészségügyben Dolgozók Szakszervezeti Szövetségének vezetője, akinek személye állítólag erősen megosztja a SZEF tagszervezeteit. Egyes információk szerint több szervezet kilépne a szövetségből, ha a konfrontatív, öntörvényű Cser kapná a legtöbb szavazatot. Az indulók között van továbbá Fehér József, a Magyar Köztisztviselők és Közalkalmazottak Szakszervezetének főtitkára, Lázár András, a Postai és Hírközlési Szakszervezetek Szövetségének vezetője, illetve Varga László, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. Varga megítélését az teszi felemássá, hogy testvére és fia szocialista országgyűlési képviselő, utóbbi a Fiatal Baloldal elnöke is egyben. A kongresszuson tegnap elfogadott beszámoló alapján egy dolog biztos: a konföderáció az utóbbi négy évet tartja tizenhét éves fennállása legnehezebb időszakának. – Ezen belül az előző két év eseményei, a megszorító intézkedések, a konvergenciaprogram, az elbocsátások duplán, azaz magánemberként és közalkalmazottként is sújtották képviseltjeinket – fogalmazott Szabó Endre. A távozó elnök elismerte, a mára kialakult helyzet rákényszeríti a SZEF-et, hogy a jövőben markánsabban jelenítse meg akaratát.
– Nem kerestem senkit, és engem sem kerestek meg – mondta a búcsúzó elnök azon felvetésünkre, hogy Sándor László, Vadász János, Wittich Tamás volt szakszervezeti elnökök példáját követve esetleg kormányzati szerepet vállal.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.