A versenyképességről és a magyar tőkepiac helyzetéről egyeztetett Varga Mihály és Pelczné Gáll Ildikó alelnökök vezetésével a Budapesti Értéktőzsdén a Fidesz Jövőnk Műhelyének gazdasági szakértői csoportja tegnap. A találkozón Szalay-Berzeviczy Attila ismertette a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) és a szakmai szervezetek tőkepiaci fejlesztésre vonatkozó öt pontját – melyet korábban már Veres János pénzügyminiszternek is eljuttattak.
Ebben az szerepel, hogy a középiskolai pénzügyoktatás legyen a Nemzeti alaptanterv része, hogy minél korábban elkezdődhessen az öngondoskodás és a befektetési kultúra tudatos oktatása.
A BÉT elnöksége azt is szeretné, ha bevezetnék 2008. január 1-jével a már korábban kidolgozott hosszú távú befektetési számlát, ami azt jelentené, ha a számlán három évnél tovább tartott tőkepiaci befektetések hozama árfolyamnyereség- és kamatadómentessé válna. Harmadik pontként szerepel, hogy a tőzsdére bevezetett befektetési jegyek a részvényekhez hasonlóan adózzanak, míg a negyedik pont az ingatlanadó bevezetésére tér ki. Célként tűzik ki, hogy bevezetésekor biztosítsák az ingatlan- és a tőkepiac közötti átjárhatóságot adózási és illetékfizetési szempontból, és ne kelljen 25 százalékos forrásadót fizetni az ingatlaneladás után azoknak, akik ezt a pénzt a nyugdíjpénztárukba, a nyugdíj-előtakarékossági számlájukra vagy a hosszú távú befektetési számlájukra fizetik be.
Az ötödik pontban a hazai vállalatok tőzsdére lépését motiválnák. – Az a gazdaságpolitika, amely nem biztosít stratégiai szerepet a hazai tőkepiac virágzásának, saját magát és az ország pénzügyi rendszerét értékeli le. Ez pedig kizárólag a mindenkori kormány felelőssége – emelte ki a BÉT elnöke.

Vége a nyárias időnek: Mutatjuk hol számíthatnak zivatarra és jégesőre