Újabb szocialista hálózat épül?

Milyen szerepet szán a miniszterelnök Rácz Péter volt főúttörőnek az ifjúságpolitika terén? – ezt tudakolta a Fidesz tegnap a T. Házban. Téma volt az agrártárca vidékfejlesztési irodák létesítésére meghirdetett pályázata is, ami a legnagyobb ellenzéki párt szerint valójában újabb MSZP-s hálózat kiépítését célozza.

Török László
2007. 05. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Bajnai Gordon szerint a Nemzeti fejlesztési terv demokratikusságát, megvalósításának számonkérhetőségét mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy civil és szakmai szervezetek is delegálhatnak tagokat a pályázatokat elbíráló döntőbizottságba – kezdte interpellációját Pelczné Gáll Ildikó. Úgy vélte: titkolózás, sumákolás tapasztalható a testület tagjainak kiválasztásában. Kifogásolta, hogy közvetlenül a május 1-jei ünnep előtt, előzetes bejelentés nélkül, interneten hirdették meg a pályázatot a bizottsági helyekre, s oda csak máig lehet jelentkezni. Burány Sándor, a kancellária államtitkára azzal érvelt: egy honlapon nem lehet titokban felhívást közzétenni.
Kovács Zoltán (Fidesz) szerint az agrártárca vidékfejlesztési irodák létesítésére meghirdetett pályázata valójában egy újabb MSZP-s hálózat kiépítését célozza, az irodavezetői tisztségek betöltésének legfőbb szempontja a párthűség.
– Az Új Magyarország fejlesztési program sikere a cél, minket nem érdekel, ki milyen párt alkalmazottja – reagált Gőgös Zoltán államtitkár. Ágh Péter (Fidesz) azonnali kérdésében az iránt érdeklődött, miről tárgyalt a kormányfő Rácz Péter volt főúttörővel és Butor Klára pártigazgatóval, akik egy gyermekprogramokat szervező alapítvány képviseletében jelentek meg nála. Csizmár Gábor, a szociális tárca államtitkára közölte: Gyurcsány pártelnökként naponta találkozik a pártigazgatóval, de a Házat e megbeszélésekről nem kell tájékoztatni. Nemmel felelt arra, szánnak-e szerepet Rácznak az ifjúságpolitikában. – Mi az oka annak, hogy a szeptemberi–októberi utcai zavargások kapcsán a rendőrök ellen indult büntetőeljárások elhúzódnak? Együttműködnek-e a hatósági elöljárók a gyanúsítottak azonosításában? – kérdezte Répássy Róbert (Fidesz) a legfőbb ügyésztől. Kovács Tamás erre közölte: az eljárások elhúzódását az azonosítás nehézsége okozza, és a tanúk felkutatása is időigényes. Hozzátette: 15 rendőr ellen történt vádemelés, 73 polgári személy ellen indult bírósági eljárás, akik közül 14 személlyel szemben gyorsított eljárást kezdeményeztek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.