Főként vidéken nagy a mozgolódás, sőt lázongás a nagyobbik kormánypárt új vezetésének társadalomellenes és a baloldali értékeket meghazudtoló intézkedései nyomán. Heves megyén kívül többek közt Hajdú-Biharban, Tolnában, Baranyában, illetve Borsod-Abaúj-Zemplén megyében is átértékeli a tagság jelentős része az MSZP-hez való kötődését. Többeket foglalkoztat a más baloldali pártokba való átlépés gondolata. Főként Észak-Magyarországon az a taktika alakult ki, hogy bár nem feltétlenül lépnek ki a pártból, semmilyen olyan akcióban nem vesznek részt, ami az országos központból indul ki, illetve teljes passzivitással tüntetnek a mai vezetés direktíváival szemben.
Információink szerint az MSZP vezetésének, illetve a kormányzatnak a legutóbbi, saját korábbi ígéreteivel szembemenetelő lépéseitől telt be a pohár. Az egészségügy nyereségérdekelt több-biztosítós átalakítása ellen már korábban is élénken tiltakoztak városi és megyei MSZP-szervezetek. Legutóbb az verte ki a biztosítékot, hogy bár a párt vezetői határozott ígéretet tettek arra, hogy nem lesz ingatlanadó, mégis a széles társadalmi rétegeket ellehetetlenítő adófajta bevezetése mellett döntöttek a csúcson.
A vidéki MSZP-szervezeteknél főként azt nehezményezik, hogy teljesen elszakadt a miniszterelnök vezette új pártvezetés a mozgalmi hierarchiának a néphez közelebbi szintjeitől. Miközben az országgyűlési és önkormányzati választások kampányai idején minden teher a megyei „talpasokra” hárult, legtöbbször nemhogy nem honorálták erőfeszítéseiket, de még anyagi áldozatvállalásaikat sem kompenzálták. Az MSZP számára a legtöbb helyen elbukott önkormányzati választások után pedig nagyon sok aktivista került partvonalra, így az ő egzisztenciájuk esetében is húsbavágóan vetődik fel a méltatlan mellőzés a pártvezetés részéről. Nehezen viseli a tagság azt is, hogy mindenben a törpe koalíciós partner akarata érvényesül. Mindeközben elvárják tőlük, hogy ellássák azt a teljesíthetetlen feladatot, hogy magyarázzák el az embereknek az újabb és újabb érthetetlen és elviselhetetlen megszorító intézkedéseket, amelyekről a helyi szerveknek még a véleményét sem kérdezték meg.
Információink szerint az MSZP tagozatvezetőit is foglalkoztatják a tagságon belüli egyre elkeseredettebb hangok, amelyek éppen a hagyományos baloldali értékeket hiányolják pártjukból. A Hogyan tovább? kérdés megválaszolása a katasztrofális közvélemény-kutatási adatok fényében egyre megkerülhetetlenebbé válik a platformok nem struccpolitikát folytató oldala számára. Úgy tudjuk, ezek a feloldhatatlannak tűnő ellentmondások eredményezték, hogy az országos elnökség semmilyen módon nem reagált az MSZP Munkás és Érdek-képviseleti Tagozata országos alelnökének a pártból történő demonstratív kilépésére, s a baloldaliságot pártján számon kérő sajtóközleményére. Tatár Csaba ráadásul a Baloldali Tömörülés Platform Heves megyei és egri titkári posztját is betöltötte, valamint az MSZP egri elnökségi tagja is volt. A belső hírek szerint az országos elnökségből többen a távozó hevesi vezető mellé álltak, így lehetetlenné vált az egységes központi közlemény kibocsátása. Attól is tartottak, hogy a népszerű politikussal szembeni elítélő nyilatkozat olaj lenne a tűzre. Valakik így is félnek a fiatal közéleti személyiségtől. Úgy tudjuk ugyanis: telefonon burkoltan megfenyegették a munkásvezetőt, hogy „utánanyúlnak”.
A Chelsea egy félidő alatt lerendezte a klub-vb döntőjét, s ellopja az Aranylabdát a PSG-től
