Szegedi egyetem: áldás az integrációra

Átveszi a Szegedi Tudományegyetem a város egészségügyi intézményeit – döntött tegnap a felsőoktatási intézmény szenátusa. Az egyetem rektora egyúttal bejelentette: az integráció végrehajtásához nyugodt légkörre van szükség, így arra kérte a sajtót, hogy száz napig ne tegyenek fel kérdéseket ezzel kapcsolatban.

Munkatársunktól
2007. 08. 27. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nagy többséggel (33 igen, 12 nem, 2 tartózkodás) döntött az egészségügyi integráció mellett a Szegedi Tudományegyetem (SZTE) legfőbb döntéshozó testülete, a szenátus – jelentette be tegnap Szabó Gábor rektor, a szenátus elnöke. Mint mondta, a szenátus csak azzal a feltétellel engedélyezte számára az erről szóló szerződést, ha az egészségügyi kormányzat ténylegesen biztosítja az integrációhoz szükséges, előzetesen megígért 300 millió forintos támogatást. Ha Szeged város közgyűlése szeptemberi ülésén szintén rábólint a szerződésre, akkor az egyetem októbertől veheti át a kórház, a rendelőintézet és a háziorvosi szolgálat üzemeltetését.
A rektor elmondta azt is: az egészségügyi tárca szakállamtitkárának közlése szerint november végén írják ki azokat az uniós pályázatokat, amelyekre eséllyel pályázhat a SZTE. Szabó Gábor közölte: reméli, hogy Botka László polgármester korábbi ígéretéhez híven segít majd a források megszerzésében, hiszen a városvezetésnek is érdeke az integráció zökkenőmentes végrehajtása. Közölte ugyanakkor: az integráció részleteiről a nyilvánosságot csak óvatosan akarják informálni, mert ehhez „nyugodt légkör szükséges”.
– Nem szeretnénk társadalmi vitát nyitni az integrációról a városban, ezért a sajtótól száz nap türelmet kérünk, addig ne is érdeklődjenek – közölte Szabó Gábor.
A rektor tudatta azt is: egy múlt heti megbeszélésen az oktatási tárca szakállamtitkára elismerte, hogy az egyetemek legtöbb pénzét a klinikák fenntartása, működtetése emészti fel. – Az oktatási minisztérium számításai szerint így a tárca évente 10-11 milliárd forinttal támogatja a betegellátást, ezt a pénzt azonban a következő évi költségvetésben szeretnék elkérni az egészségügyi kormányzattól – tette hozzá Szabó Gábor.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.