Visszavont fejpénz, elkent olajügyek

Eddig egyetlen dokumentumot sem hoztak nyilvánosságra a kilencvenes évek olajszőkítési ügyeinek nyomozati anyagaiból, pedig ezt augusztus elejére ígérte a kormány. Az ügyet „felmelegítő” Kármán Irén újságíró megverésének ügyében ugyanakkor visszavonta a nyomravezetői díjat a rendőrség.

Munkatársunktól
2007. 08. 03. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Visszavonta a rendőrség a Kármán Irén újságíró ügyében kitűzött ötmillió forintos nyomravezetői díjat – közölte a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) helyettes szóvivője tegnap. Csontos Stefánia ezt azzal magyarázta, hogy a nyomozás adatai alapján megállapítható tényállással, annak tárgyi súlyával aránytalan a korábban kitűzött nyomravezetői díj, így annak fenntartása nem indokolt. A rendőrség a nyomravezetői díj visszavonásától függetlenül természetesen tovább folytatja a nyomozást – fűzte hozzá a szóvivő.
Az újságíró azt állítja, hogy június 22-én éjszaka Pesterzsébeten leütötték, betuszkolták egy kocsiba, majd brutálisan megverték, és összekötözve a lágymányosi Duna-parton hagyták, ahol egy horgász talált rá.
A rendőrség életveszélyt okozó testi sértés miatt indított nyomozást, és ötmillió forintos nyomravezetői díjat tűzött ki.
Kármán Irén az eset után számos nyilatkozatot tett a sajtónak a kórházi ágyáról, amelyekben azt sugalmazta, hogy azért verhették meg, mert a kilencvenes évek olajszőkítési ügyeivel foglalkozott.
A nyomozást végző Nemzeti Nyomozó Iroda azonban július elején sajtótájékoztatót tartott az ügyben, ahol Csizner Zoltán alezredes, a bűnügyi főosztály vezetője kijelentette: a rendőrségi nyomozás során beszerzett bizonyítékok alapján megállapítható, hogy Kármán Irént nem ott, nem akkor és nem úgy bántalmazták, ahogy korábban vallomásában elmondta. A nyomozás adatai, a biztonsági kamerák felvételei és a szakértői jelentések szerint ugyanis megállapítható, hogy az újságírót bántalmazták, a sérülései idegen kéztől származnak, de az elkövetés helye, ideje, módja nem az, amit a nő elmondott. Így az elkövetés indítékával kapcsolatban is kétség merülhet fel. Arra ráadásul az újságíró által megjelölt tanúk kihallgatása során derült fény, hogy feltehetőleg nem a munkájából fakadóan bántalmazták Kármán Irént, ezért háttérbe szorult a bántalmazás indítékainak vizsgálata – jelentette ki az alezredes.
Pelle Andrea, Kármán Irén ügyvédje az MTI-vel azt közölte: a rendőrség nem cáfolta meg ügyfele által elmondottakat; a térfigyelő kamera felvétele rossz minőségű, és az időpont, valamint a haladási irány alapján számára egyértelmű, hogy azon nem Kármán Irén látható. Az újságíró vállalja a hazugságvizsgálatot is az ügyben.
Miközben Kármán Irén ügyében egyre jobban összekuszálódnak a nyomozás szálai, nem tudni azt sem, hogy mikor hozzák nyilvánosságra a kilencvenes évek olajügyeiről szóló nyomozati dokumentumokat.
Kármán Irén megverése után ugyanis arra tett ígéretet a kormány, hogy az iratok egy része nyilvános lesz július végére, de legkésőbb augusztus első felében. A Kormányszóvivői Iroda azonban az erre vonatkozó kérdéseinkre úgy válaszolt: az iratok felülvizsgálata folyamatban van, amint fejlemények lesznek, arról a sajtó munkatársai is értesülni fognak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.