Révész lapunkhoz eljuttatott november 12-i keltezésű levelében a legfőbb ügyésznek megköszöni, hogy nyilvánvalóvá tette: az ügyészség vádemelése nyomán Kaszab Csaba volt szocialista alpolgármester, frakcióvezető ellen a bíróság szeptember 20-án ítéletet hirdetett. Révész kifejti: jogász ismerősei egybehangzó véleménye szerint ez egy ilyen ügyben, normál eljárás keretében lehetetlen; kizárólag abban az esetben tartják lehetségesnek, ha tárgyaláson kívüli eljárásban hirdetett ítéletet a bíróság. Ehhez viszont az kellett, hogy az ügyész kezdeményezze, és Kaszab beismerő vallomást tegyen – vélekedik a fideszes honatya, majd hozzáteszi: a másik problémának az tűnik, hogy a vezető beosztású hivatalos személy által elkövetett vesztegetés büntetési tétele 5–10 év, és a tárgyaláson kívüli eljárást maximum 8 évig terjedő szabadságvesztésig terjedő büntetési tételig lehet alkalmazni, kivéve a bűnszervezetben elkövetett cselekményeket, ha a vádlott vallomása elősegíti a nyomozást. Utóbbira azonban nincsen utalás a bíróság által kiadott közleményben – folytatja Révész, aki a következőket kérdezi a legfőbb ügyésztől: igaz-e az a feltételezés, hogy az ügyben tárgyalás nélküli eljárás keretében hirdetett ítéletet a bíróság, illetve megállja-e a helyét az a feltételezés, hogy Kaszab a magasabb büntetés elkerülése érdekében beismerő vallomást tett? Ugyanakkor hogyan lehet alkalmazni a tárgyaláson kívüli eljárást, amikor a folyamatosan, üzletszerűleg elkövetett vesztegetés büntetési tétele 5–10 év? – hangzik Révész Máriusz következő kérdése, aki arra is kíváncsi, miért nem fellebbezett az ügyészség az enyhének tűnő ítélet ellen.
A Bors című bulvárlap szerint a közgyűlési mandátumáról lemondott, de párttagságát egyelőre megtartó Kaszabtól a szocialista párt az ártatlanság vélelmére hivatkozva nem határolódott el, ám ennek emlegetése azért meglepő, mivel a volt polgármester részletes, beismerő vallomást tett, és bűnösnek mondta magát. A Fővárosi Bíróság sajtóosztályán tudatták: az ítélet a vádlott kívánalmára és beismerő vallomása alapján született. Nyakó István pártszóvivő közölte: a szocialistáknak a beismerésről nem lehetett tudomása.
Mint korábban megírtuk, néhány egykori helyi szocialista párttag, illetve a lapunk birtokába került dokumentumok azt látszanak alátámasztani, hogy Kaszabék éveken keresztül tömeges fiktív tagbeléptetésekkel duzzasztották fel a kőbányai MSZP-t. Gyurcsány pártelnökké választása előtt és után is többször kapott tájékoztatást a kőbányai állapotokról, ám nem akart beavatkozni annak belügyeibe, egyes vélemények szerint talán azért, mert Kaszabék annak idején őt támogatták Kiss Péterrel szemben. Információink szerint az ügy kapcsán egyébként megkérdőjeleződhet a kőbányai MSZP-alapszervezet jövője is, különösen annak fényében, hogy Szekeres Imre elnökhelyettes és Kiss alelnök-kancelláriaminiszter is élénk figyelemmel kíséri mostanság a X. kerületi szocialista ügyeket.
Nem mindennapi nyaraló és rengeteg befektetés Kollár Kinga nevén
