Lebukott Révész Máriusz ütlegelője?

Konkrét bizonyítékok utalnak arra, hogy az ügyészségnek sikerül megállapítania annak a rendőrnek a kilétét, aki tavaly október 23-án gumibottal megverte és huzamosan ütlegelte Révész Máriusz fideszes képviselőt. A vezető ügyész lapunknak elmondta: a héten számos rendőrt hallgatnak ki tanúként az ügyben.

2007. 11. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Nem volt rajta azonosító, a rendőr álarcot viselt, ezért tartott egy évig, hogy megállapítsák a kilétét. Erről tájékoztatta lapunkat Keresztes Imre, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője. A főügyész a bizonyítékokról nem kívánt nyilatkozni, azt azonban elmondta, hogy a körülmények tisztázásáért a héten számos rendőrt kihallgatnak tanúként. Ezután döntenek arról, milyen további bizonyítás szükséges az ügyben.
Megírtuk, a főügyészség egy hónapja egy rendőrt gyanúsítottá nyilvánított. Ő nem tettese, hanem bűnsegédje az ügynek: jelenléte a vádhatóság szerint szándékerősítően hatott. Különös kegyetlenséggel elkövetett súlyos testi sértés bűnsegédletével gyanúsították meg. A különös kegyetlenséget mint súlyosabb minősítést azért alkalmazzák, mert a tettes nemcsak leütötte a képviselőt, hanem a földön fekvő sértettet huzamosabb időn át kitartóan ütlegelte. Révész Máriusznak mindkét lapockája eltört.
A bűncselekmény az Astoria közelében, a Síp utcánál történt, többszörös rendőrsorfal által körülzárt területen. A képviselő azért ment oda a rendőrökhöz, hogy megkérdezze, miért lőnek könnygázgránátokat a Fidesz nagygyűléséről távozó emberekre. A válasz ütlegelés volt. A véletlennek köszönhetően a történéseket egy negyedik emeleti ablakból videóra vették. A Dohány utcában pedig egy külföldi fotóriporter fényképeket készített a vérző fejjel távozó képviselőről. Emellett a Rebisz egyik munkatársa felismerte Révészt, és megkérdezte, mi történt vele. A rendőr jelentést írt erről, ám az máig sem tisztázódott, miként jutott el a dokumentum az Országos Rendőr-főkapitánysághoz. Bene László, az ORFK akkori vezetője a parlament szakbizottságában idézett a jelentésből, de azt elhallgatta, hogy a képviselőt rendőrök verték meg. Bene szintén a feljelentett személyek között van. Úgy tudjuk, eddig semmilyen bizonyíték nem került elő arról, hogy Bene jelentette volna a rendészeti miniszternek a történteket.

Régi-új arcok a rendőrségnél. A rendőrség és a határőrség integrációja kapcsán új rendőri vezetők kinevezéséről döntött Takács Albert rendészeti miniszter, aki Bencze József országos főkapitány valamenynyi személyi javaslatát támogatta. A két vezető bejelentette: az ORFK bűnügyi főigazgatójává Kökényesi Antalt nevezik ki (aki az Orbán-kormány időszakában budapesti rendőrfőkapitány volt), a rendészeti főigazgató Samu István lesz, a gazdasági főigazgató pedig Sipos Gyula marad. Szabadfi Árpád eddigi országos főkapitány-helyettest a Győr-Moson-Sopron megyei rendőrség élére nevezik ki, a Rebisz májusban távozott vezetője, Dobozi József pedig a Köztársasági Őrezred parancsnoka lesz. (P. T.)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.