Nem volt rajta azonosító, a rendőr álarcot viselt, ezért tartott egy évig, hogy megállapítsák a kilétét. Erről tájékoztatta lapunkat Keresztes Imre, a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője. A főügyész a bizonyítékokról nem kívánt nyilatkozni, azt azonban elmondta, hogy a körülmények tisztázásáért a héten számos rendőrt kihallgatnak tanúként. Ezután döntenek arról, milyen további bizonyítás szükséges az ügyben.
Megírtuk, a főügyészség egy hónapja egy rendőrt gyanúsítottá nyilvánított. Ő nem tettese, hanem bűnsegédje az ügynek: jelenléte a vádhatóság szerint szándékerősítően hatott. Különös kegyetlenséggel elkövetett súlyos testi sértés bűnsegédletével gyanúsították meg. A különös kegyetlenséget mint súlyosabb minősítést azért alkalmazzák, mert a tettes nemcsak leütötte a képviselőt, hanem a földön fekvő sértettet huzamosabb időn át kitartóan ütlegelte. Révész Máriusznak mindkét lapockája eltört.
A bűncselekmény az Astoria közelében, a Síp utcánál történt, többszörös rendőrsorfal által körülzárt területen. A képviselő azért ment oda a rendőrökhöz, hogy megkérdezze, miért lőnek könnygázgránátokat a Fidesz nagygyűléséről távozó emberekre. A válasz ütlegelés volt. A véletlennek köszönhetően a történéseket egy negyedik emeleti ablakból videóra vették. A Dohány utcában pedig egy külföldi fotóriporter fényképeket készített a vérző fejjel távozó képviselőről. Emellett a Rebisz egyik munkatársa felismerte Révészt, és megkérdezte, mi történt vele. A rendőr jelentést írt erről, ám az máig sem tisztázódott, miként jutott el a dokumentum az Országos Rendőr-főkapitánysághoz. Bene László, az ORFK akkori vezetője a parlament szakbizottságában idézett a jelentésből, de azt elhallgatta, hogy a képviselőt rendőrök verték meg. Bene szintén a feljelentett személyek között van. Úgy tudjuk, eddig semmilyen bizonyíték nem került elő arról, hogy Bene jelentette volna a rendészeti miniszternek a történteket.
Régi-új arcok a rendőrségnél. A rendőrség és a határőrség integrációja kapcsán új rendőri vezetők kinevezéséről döntött Takács Albert rendészeti miniszter, aki Bencze József országos főkapitány valamenynyi személyi javaslatát támogatta. A két vezető bejelentette: az ORFK bűnügyi főigazgatójává Kökényesi Antalt nevezik ki (aki az Orbán-kormány időszakában budapesti rendőrfőkapitány volt), a rendészeti főigazgató Samu István lesz, a gazdasági főigazgató pedig Sipos Gyula marad. Szabadfi Árpád eddigi országos főkapitány-helyettest a Győr-Moson-Sopron megyei rendőrség élére nevezik ki, a Rebisz májusban távozott vezetője, Dobozi József pedig a Köztársasági Őrezred parancsnoka lesz. (P. T.)
A Chelsea egy félidő alatt lerendezte a klub-vb döntőjét, s ellopja az Aranylabdát a PSG-től
