Nem értük még el a jelzálogpiaci válság végét – nyilatkozta tegnap Csányi Sándor a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete (PSZÁF) által megrendezett bankkonferencián, Visegrádon. Hasonló véleményen volt Király Júlia, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke is, aki szerint bizonyos jelekből arra lehet következtetni, hogy jövőre csúcsosodik ki igazán a hitelválság, a bedőlések aránya pedig elérheti akár a húsz százalékot is. Az alelnök szerint a legnagyobb problémát a bizalmi válság jelenti, mivel ez a bankközi hitelezés befagyását vonja maga után, de hasonló gondokat okozhat az is, hogy a befektetők nem tudják pontosan felmérni a hitelek kockázatait, mivel nem világos, hogy mennyi „fertőzött” pénz került a rendszerbe. A rizikók elmosódása részben annak köszönhető, hogy a piaci fejlődés hatására számtalan új termék jelent meg. Ugyanakkor Csányi Sándor úgy véli, hogy a válság bizonyos szempontból jót tett a magyar gazdaságnak, mivel nem okozott jelentős károkat, de óvatosabbá tette a hitelezőket.
Az OTP Bank elnök-vezérigazgatója újságírók kérdésére válaszolva elmondta: valótlanok azok az állítások, amelyek szerint az AXA tízszázalékos részesedést vásárolna az OTP-ben. – Tízen tettek ajánlatot a Garancia Biztosítóra, és négyen jutottak be a második körbe. Az AXA nincs közöttük – nyilatkozta.
A konferencián részt vett Kovács Álmos, a PM szakállamtitkára is, aki szerint az idén a magyar gazdasági növekedésének üteme elérheti a korábban prognosztizált 2,2 százalékot, jövőre pedig 2,8 százalék is lehet. Ez a prognózis minden más előrejelzésnél optimistább képet fest az ország gazdaságának növekedéséről. Kovács Álmos az energiaár-támogatások kapcsán elmondta: a kedvezményezettek körének szűkítése a GDP-hez mérten 0,8 százalékos megtakarítással jár, de további szigorításokkal nagyobb arányú megtakarítás is elérhető.
A Chelsea egy félidő alatt lerendezte a klub-vb döntőjét, s ellopja az Aranylabdát a PSG-től
