Elfoglalták a kéményt

Elfoglalta a Greenpeace tizenegy aktivistája tegnap a csehországi Prunerov II erőmű kéményét, hogy így tiltakozzanak a globális klímaváltozást okozó káros gázok kibocsátása ellen. Közben az Egyesült Államok Balin továbbra sem írta alá a kiotói egyezményt.

MN-összeállítás
2007. 12. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Tizenegy – osztrák, brit, cseh, német, lengyel, illetve magyar – Greenpeace-aktivista elfoglalta tegnap a csehországi Prunerov II erőmű kéményét, hogy tiltakozásukat fejezzék ki a globális klímaváltozást okozó káros gázok kibocsátása ellen – közölte a Ceske Noviny című lappal Jan Pinos, a környezetvédelmi szervezet cseh kampányainak koordinátora. Az akcióba sem a rendőrség, sem az erőmű biztonsági emberei nem avatkoztak be, így az aktivisták 150 méter magasan tanyát ütöttek a kéményen, ahol néhány napot terveznek eltölteni egy sátorban.
Az akció kapcsolatban van a Bali szigetén hétfő óta zajló ENSZ- klímakonferenciával, amelynek célja a 2012-ben hatályát vesztő kiotói jegyzőkönyv utáni időszakra létrehozandó új nemzetközi egyezmény előkészítése. A tízezer résztvevővel zajló találkozón az Egyesült Államok tegnap sem volt hajlandó aláírni a kiotói protokollt, bár mint küldöttei elmondták: továbbra is fontosnak tartják a Balin körvonalazódó új megállapodást – írta az AP. Mint arról beszámoltunk, Kevin Krudd, Ausztrália újdonsült miniszterelnöke előző nap szólította fel a világ legnagyobb károsanyag-kibocsátó országát, hogy csatlakozzon az 1997-ben megalkotott kiotói egyezményhez.
A lehető legszigorúbb globális klímavédelmi követelményeket kívánja kivívni Magyarország az Európai Unióval karöltve a Bali szigetén tartott klímacsúcson – jelentette ki tegnap Fodor Gábor környezetvédelmi és vízügyi miniszter egy budapesti szakmai konferencián. Ismeretes, az EU vállalta, hogy 2020-ig 20 százalékkal csökkenti az üvegházhatást okozó gázok kibocsátását az 1990-es szinthez képest. Fodor szerint az EU kész 30 százalékos csökkentést vállalni, amenynyiben a világ más nagy fejlett térségei, illetve a fejlődő országok is hajlandók lesznek hasonló kötelezettségekre – adta hírül a távirati iroda.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.