Olvasóinktól

Olvasóinktól
2007. 12. 16. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szántóné Rakáts Edit (Keszthely): Egy multicég a régiónkban megvásárolta a villany- és a gázszolgáltatókat. Megszüntette a fogyasztás havi leolvasását és az addigi átlag havi fogyasztásunkkal arányosan több hónapra előre kiküld azonos összegű részszámlákat, kitöltött postai csekkel, anynyit, ahány hónap van az év végéig. Október 4-én a postán befizetendő csekkeket kiszedtem a rendező irattartónkból, összemarkoltam és befizettem minden októberi kötelezettségünket. Október 29-én befizettem az összes hasonló következő havi csekket, víz, gáz, telefon stb., egy kötegben. Ám globalizált, privát gáz–villany szolgáltatónk október 31-i keltezésű fizetési felszólítólevelet küldött. Ebben „felszólítási költség” hozzáadásával követelték rajtunk a szerintük be nem fizetett októberi részszámla összegét. Telefonos tájékoztatójukat azonnal felhívtuk, elismerték a részünkről befizetett két októberi csekk megérkezését. De mivel az október 4-én használt, előnyomott csekkbefizetési lapon az szerepelt, hogy az decemberre érvényes, olybá vette a számítógépes programjuk, hogy az hiába futott be. Mintha meg sem kapták volna. Arra viszont volt programjuk, hogy automatikusan, rendkívül agresszív módon megfenyegessenek: „külső, szerződött partnereink felkereshetik önt, és jogosultak arra, hogy a tartozás ellenértékét a helyszínen átvegyék. Ha ennek nem tesz eleget, a szolgáltatásból kikapcsolható.” Semmi udvariaskodás. Küldhetik a külsős verőlegényeket, de hogyan képzelik? Hogy merészelnek a pénz megérkezése dacára ilyen felszólítást postázni?

Kiss Antal (Miskolc): Sokak által ismert rémtörténet a Hajdú-Bét Rt. és a libatenyésztők ügye: jóravaló, szorgalmas emberek dolgoztak fáradhatatlanul családjukért, milliókat költöttek a beruházásra – kölcsönből – abban a biztos tudatban, hogy a termék árából majd törleszthetik, és még tisztes haszonhoz is jutnak, hiszen az állatok átvételét szerződés is garantálta. A libákat a Hajdú-Bét át is vette, csupán a 13 milliárdos ellenértékkel adós a mai napig. Átlagembernek ez egy irdatlan nagy összeg. Sok család számára több év verejtékes munkája foszlott semmivé és maradt a kétségbeesett sóhaj: miből tartom el családomat, és törlesztem a felvett milliókat? Csoda-e, hogy néhány gyengébb idegzetű tenyésztő öngyilkos lett? A felelősséget persze senki sem vállalta. Teljes részvétlenséggel mosta kezeit mindenki, mondván, a Hajdú-Bét sajnos csődbe ment; Bajnai Gordon mindent megtett és mégsem… stb., majd gyorsan elhallgattak és ezt várják a károsultaktól is. Jogállam-e az, ahol ilyesmi megeshet? Ahol egy szociális érzékenységére oly büszke párt van hatalmon és elnökük, a miniszterelnök az igazságosság jegyében naponta hoz döntéseket? Nyugodtan alszanak törvényhozó honatyáink, ha még csak vizsgálatot sem kezdtek, vagy nem adták át az igazságszolgáltatásnak e vérlázító ügyet? Olyan nincs, hogy nincs felelős, tessék megkeresni, mert részvétlenül, tétlenül nézni honfitársaink kirablását, az nem jogállamiság, hanem visszatérés a vadnyugati állapotokhoz, ahol az igazság az erősebbé, a gyorsabb kezűé vagy az orvlövészé volt.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.