Miután az MSZP-frakció egységesen az egészségügyi törvény módosítása mellé állt, a szakszervezetek számára nem maradt más lehetőség, mint a nyomásgyakorlás fokozása – jelentette be tegnap Gaskó István. A Liga Szakszervezetek elnöke szerint a kormány öntelt, gőgös magatartása lehetetlenné teszi az érdemi párbeszédet, a kabinet egyszerűen nem hajlandó meghallgatni a civil és szakmai szervezetek, baloldali értelmiségiek százainak, a közvélemény-kutatások szerint a társadalom jelentős többségének kérését. Ez pedig nem több, mint az egészségbiztosítás privatizációjáról szóló törvény végszavazásának elhalasztása, hiszen azzal mindenki egyetért, hogy az egészségügy reformjára szükség van, de olyanra, ami széles körű társadalmi, szakmai egyeztetés és konszenzus után jött létre – mutatott rá az érdekvédő. Hangsúlyozta: a kormány szombat délig dönthet a zárószavazás elhalasztásáról, a szakszervezetek ezután már nem tudják lefújni a hétfőn kezdődő sztrájkokat.
*
Palkovics Imre köszönetet mondott Szili Katalin házelnöknek azért, hogy hiteles baloldali politikusként, illetve a szakszervezeti konföderációk kérésének megfelelően a szavazás elhalasztását kezdeményezte frakciójánál és Gyurcsány Ferenc kormányfőnél. A Munkástanácsok elnöke bejelentette, hogy bár néhány BKV-s szakszervezet elállt a sztrájktól, a konföderációjukhoz tartozó BKV-s érdekképviseletek megtartják a munkabeszüntetést. A sztrájkhoz való csatlakozását jelentett be tegnap az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete is. – Az egészségügyi törvény módosításához 324 módosító indítvány érkezett, és példátlan módon a tervezett végszavazás előtt egy munkanappal még nem áll rendelkezésre a törvény egybeszerkesztett normaszövege – hangsúlyozta Cser Ágnes. A szervezet elnöke elmondta, a szavazás napján a Kossuth téren plakátokat szerettek volna elhelyezni, de nem kaptak rá engedélyt, mert a Miniszterelnöki Hivatal januárig lefoglalta a területet. Jakab István, a Magosz elnöke pedig bejelentette, hogy a gazdák jelen lesznek a szombati nagygyűlésen, illetve hétfőn több mint negyven helyen lassító demonstrációt tartanak az utakon.
A Liga és a Munkástanácsok tiltakozó nagygyűlést tart szombaton 11 órakor a fővárosi Alkotmány utcában.
Az eddigi közlések szerint hétfőn üzemkezdettől 13 óráig sztrájkolnak a BKV-nál, a Budapest Airportnál pedig reggel 7 és 9 óra között. Négyórás sztrájkot tartanak a Liga Villamos és Hőenergia-ipari Szakszervezetek, a Pedagógusok Szakszervezete és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete pedig 2, illetve 2–8 órás munkabeszüntetésre szólította fel tagságát. A Magyar Orvosszövetség országosan, váltott időpontokban sztrájkol, az Egészségügyi és Szociális Ágazatban Dolgozók Demokratikus Szakszervezete kétórás figyelmeztető sztrájkot tart. A Vasúti Dolgozók Szabad Szakszervezete határozatlan idejű munkabeszüntetésbe kezd, a Villamosenergia-ipari Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége pedig négyórás sztrájkot hirdetett. Tizenhat Volán-társaságnál várhatóan üzemkezdettől reggel kilenc óráig sztrájkolnak a Liga és a Munkástanácsok tagjai. A Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége az ország 19 megyéjében 40 helyen tart félpályás útlezárást. A Közlekedési Dolgozók Országos Egyesületéhez tartozó volánosok a hajnali 4 órás üzemkezdettől határozatlan ideig, de legalább reggel 9 óráig sztrájkolnak, taxisofőrjeik pedig hajnali 4 órától határozatlan ideig részt vesznek a munkabeszüntetésben. Az egyesülethez tartozó gépjárműoktatók reggel 8-tól ugyancsak határozatlan ideig sztrájkolnak.

Szexre kényszerítették drogért cserébe a fiatal lányt