Nem fizet a halasi diszkó

Nem fizette vissza a kiskunhalasi Tuning diszkót üzemeltető vállalkozás a szabálytalanul felhasznált uniós pályázati támogatást, ezért inkasszót rendeltek el, és feljelentést is tettek az ügyben. A cégnek december 29-ig kellett volna visszaadnia a 25 millió forintot. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség közléséből kiderül: azért követelik vissza a pénzt, mert a cég a pályázati támogatásból nem a beígért minőségű diszkólámpákat vásárolta meg.

Bodacz Balázs
2008. 01. 18. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az uniós pályázati pénzek elsíbolásának egyik módját jól illusztráló Zuschlag-, illetve Weiszenberger-ügyből ismert kiskunhalasi Dance Tuning Disco – jórészt a Hír TV-nek köszönhetően – néhány hónapja kényelmetlen ténnyel találta magát szemben: a „versenyképesség növelésére” beadott pályázatukból származó 25 millió forintot vissza kell fizetniük. (A Tuning egyébként már évek óta nem kényszerül valódi versenyre, hiszen ilyen felszereltségű diszkó a város környékén sehol, de még a Kiskunságban sem nagyon található.) A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) erre december 29-ig adott határidőt a vállalkozásnak, de az nem teljesítette kötelezettségét, ezért inkasszót rendeltek el vele szemben.
Ha ez sem vezet eredményre, az NFÜ peres útra tereli az ügyet. „A helyszíni ellenőrzés során nyilvánvalóvá vált, hogy bár a cég számlával igazolt, tételes elszámolást nyújtott be az NFÜ-nek, az abban feltüntetettnél jóval gyengébb minőségű és alacsonyabb árú eszközöket szerzett be” – áll az NFÜ közleményében. Ebből tehát kiderül, hogy a cég nem elég jó minőségű diszkólámpákra és hangszórókra költötte a pénzt. A közleményében az is olvasható, hogy „a vizsgálat nemcsak szabálytalanságokat állapított meg, hanem bűncselekményekre utaló jeleket is felfedett”, ezért az NFÜ feljelentést tett a Vám- és Pénzügyőrség Központi Bűnüldözési Parancsnokságán.
Zuschlag János, az antiszemita kijelentéseiről elhíresült volt kiskunhalasi MSZP-elnök jelenleg bűnszervezetben elkövetett, különösen nagy értékű csalás gyanúsítottja. A néhány hónapja kirobbant ügy szerint a Zuschlaghoz köthető alapítványok fiktív programokra hívtak le több tíz millió forintot; mint az a Hír TV által bemutatott, úgynevezett Weiszenberger-videóból kiderült, a kormányzati forrásokból származó, magánvállalkozásokhoz kerülő pályázati pénzekből pedig „vissza kellett osztani” a minisztériumok illetékeseinek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.