Coyle kimutatásai szerint a védőernyőnek kifejezetten káros hatásai lehetnek a sűrűn lakott területeken. Mint elmondta, az amerikai hadsereg Alaszkában egy, a csehországihoz hasonló radart kíván felépíteni, és ott egyre nő a helyiek ellenkezése, mivel attól tartanak, hogy a berendezés rossz hatással lesz az egészségükre. Coyle szerint a hadsereg nem is engedi a katonákat a berendezés közelébe. A szakértő személy szerint az Oroszország által is támogatott azerbajdzsáni helyszínt tartotta megfelelőnek Csehország helyett. Ismeretes, Moszkva elutasítja a csehországi és lengyelországi részegységek felállítását, a rendszert ellene irányuló fenyegetésnek tartja.
Felmérések szerint a csehek 70 százaléka ellenzi a radar felállítását. A fórumon egyébként olyan polgármesterek vettek részt, akik szintén ezen az állásponton vannak, és megbeszélték, hogy vasárnap újabb tanácskozást tartanak összehangolva a radar elleni lépéseket.
Philip Coyle a Center for Defence Information amerikai civil szervezet vezetője. Elsősorban az amerikai védelmi politikával, a fegyverrendszerekkel, valamint biztonsági ügyekkel foglalkozik.
Észak-Korea: Irán mellett állunk, ha megszegik a tűzszünetet
