Kádárhoz hasonlítják Gyurcsányt
Varsó. Donald Tusk miniszterelnök meghívására a lengyel fővárosba utazik csütörtökön Gyurcsány Ferenc. A lengyel kormányfő a napokban Gdanskban találkozik Orbán Viktorral, a Fidesz elnökével is. A lengyel–magyar kormányszintű találkozó előtt
a Wprost a pannon puma helyett a teknős jelzőt használva lesújtóan ír a magyar gazdaság állapotáról. A népszerű hetilap a közélet kritikus állapotát elemezve Kádár Jánoshoz hasonlítja Gyurcsányt, akinek vezetése alatt a kormány ugyanúgy megtéveszti az állampolgárokat, mint
a Kádár-korszakban. (MN)
Hesseni tárgyalás a koalícióról
Hessen. Koalíciós tárgyalások kezdődtek tegnap Hessenben a tartományi parlamenti választás nyomán kialakult kormányválság megoldására. A vasárnapi választáson a Roland Koch miniszterelnök vezette CDU csak hajszállal előzte meg a szociáldemokratákat (SPD), akik maguknak követelik a kormányalakítás jogát. Ezt Koch elutasította, és a német Szabad Demokrata Párt (FDP) helyi vezetőivel kezdett koalíciós egyeztetéseket. A konzervatívok és a szociáldemokraták elsősorban a liberálisokat ostromolják, az FDP azonban csak a CDU-val hajlandó kormányt alakítani. (MTI)
Meggyilkolt kenyai ellenzéki képviselő
Nairobi. Meggyilkoltak egy ellenzéki parlamenti képviselőt Kenyában, ahol nem csitul a vitatott eredményű elnökválasztásra visszavezethető politikai-etnikai erőszak. Mugabe Were az ellenzéki Narancssárga Demokratikus Mozgalom tagja volt. Hétfő éjjel lőtték le a Nairobi külvárosában fekvő házánál, amikor a kapuhoz közeledett. A kenyai rendőrség szóvivője közölte, hogy gyilkosságként kezelik az ügyet, és nem zárják ki akár a politikai indítékot sem. (MTI)
Ötoldalú egyeztetés
London. Tegnap rövid pénzügyi értekezletet tartott Londonban az unió négy legfontosabb gazdasági hatalma és az Európai Bizottság elnöke a pénzügyi rendszer szorosabb felügyeletének és rendszabályozásának sürgős szükségéről. Gordon Brown, Nicolas Sarkozy, Angela Merkel, Romano Prodi és José Manuel Barroso a közös EU-álláspontot igyekezett kialakítani a nemzetközi pénzügyi rendszerre vonatkozólag. A francia államfő szigorúbb felügyeletet és szabályokat akar. Arra is rámutatnak, hogy a nemzetközi hitelválság az Egyesült Államokból indult ki. (MTI)
Dömötör Csaba: Magyar Péter tettestárs a gazdák elárulásában
