A magyarországi képviselő Michael Cashman brit szocialista képviselővel, a szocialista képviselőcsoport támogatásával, az öszszes képviselőcsoport, parlamenti párt bevonásával idén szeptemberben európai kampányt kíván indítani az „erőszak” ellen. Csakhogy Cashman képviselőt – ő az EP melegbizottsága elnöke (a Csúcs László, a Magyar Rádió korábbi vezetőjének vezetéknevével játszadozó magyarországi balliberális média kedvéért: „cashman” készpénzembert jelent) – a brit média szinte egésze egy hónappal ezelőtt egészen más oldaláról mutatta be.
*
A szigetországi média kiderítette: az egykori East End-i szappanopera-színészből európai parlamenti képviselővé vált Cashman 2002 óta havi tízezer eurót fizet az adófizetők pénzéből brüsszeli titkárának, aki nem más, mint Paul Cottingham. Cashman úr Cottingham úrral 2006-ban „házasodott össze” egy ünnepi aktus keretében. Közben Cottingham továbbra is vezeti Cause Célebre nevű saját PR-cégét.
A Daily Mail című brit lap öszszeszámolta, hogy Cashman az Európai Parlamentben 2004 óta öszszesen 536 szót szólt, ami azt jelenti, hogy javadalmazását tekintve minden szava kétezer-ötvenkét fontot „ért”. Cashman kétszer szólalt fel az elmúlt négy évben. Egyszer az antiszemitizmus ellen.
Martin Schulz szocialista frakcióvezető – azaz annak a pártcsoportnak a feje, amelynek mind Lévai, mind Cashman tagja – hosszú levélben ecsetelte, mennyire elszomorítja, hogy Budapesten emberek váltak a diszkrimináció és megfélemlítés áldozatává. „Sajnos, ma nem lehetek Budapesten – írta –, de innen is támogatni szeretném a demonstrációt, amely a toleranciáról és a befogadásról szól.” Schulz számos korábbi megkeresésünk alkalmával utasította vissza, hogy elítélje a hatalomnak a magyar polgárokkal szembeni brutális fellépését, amelynek során azonosítatlan rendőrök emberek szemét lőtték ki.
Cashman is küldött üzenetet a budapesti homoszexuális „büszkeségmenet” részvevőinek, amelyben az is olvasható: „Nehéz idők járnak manapság, de nekünk a jövőbe kell tekintenünk, hiszen azt ti magatok alakítjátok. Köszönöm nektek a bátorságot és kitartást, amely megkönnyíti a melegek jövő generációjának életét ebben a gyönyörű országban.” A brit szocialista hozzátette: „Harcotok egy toleránsabb Magyarországért is folyik… Ne feledjétek, nem vagytok egyedül!”
Morvai Krisztina Hans-Gert Pötteringhez, az Európai Parlament elnökéhez írt nyílt levelében emlékeztetett arra, hogy Lévai Katalin vagy a szocialista és liberális képviselők soha nem emelték fel szavukat a magyarországi kirívó súlyú emberi jogi törvénysértések ellen.
Kiderült, hogy mi okozta a raktártüzet a Soroksári úton