Lévai küzdőtársa brit botrányhős

Lévai Katalin, az Európai Parlament szocialista képviselőcsoportjának romaügyi szóvivője, a jogi bizottság tagja a homoszexuálisokat Budapesten ért atrocitás apropóján azt javasolta az Európai Parlamentben, hogy hozzanak létre „a szélsőségek, az indulatok, az intolerancia ellen európai önvédelmi chartát, és parancsoljanak megálljt a „mindinkább eluralkodó erőszaknak”.

2008. 07. 21. 19:34
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A magyarországi képviselő Michael Cashman brit szocialista képviselővel, a szocialista képviselőcsoport támogatásával, az öszszes képviselőcsoport, parlamenti párt bevonásával idén szeptemberben európai kampányt kíván indítani az „erőszak” ellen. Csakhogy Cashman képviselőt – ő az EP melegbizottsága elnöke (a Csúcs László, a Magyar Rádió korábbi vezetőjének vezetéknevével játszadozó magyarországi balliberális média kedvéért: „cashman” készpénzembert jelent) – a brit média szinte egésze egy hónappal ezelőtt egészen más oldaláról mutatta be.
*
A szigetországi média kiderítette: az egykori East End-i szappanopera-színészből európai parlamenti képviselővé vált Cashman 2002 óta havi tízezer eurót fizet az adófizetők pénzéből brüsszeli titkárának, aki nem más, mint Paul Cottingham. Cashman úr Cottingham úrral 2006-ban „házasodott össze” egy ünnepi aktus keretében. Közben Cottingham továbbra is vezeti Cause Célebre nevű saját PR-cégét.
A Daily Mail című brit lap öszszeszámolta, hogy Cashman az Európai Parlamentben 2004 óta öszszesen 536 szót szólt, ami azt jelenti, hogy javadalmazását tekintve minden szava kétezer-ötvenkét fontot „ért”. Cashman kétszer szólalt fel az elmúlt négy évben. Egyszer az antiszemitizmus ellen.
Martin Schulz szocialista frakcióvezető – azaz annak a pártcsoportnak a feje, amelynek mind Lévai, mind Cashman tagja – hosszú levélben ecsetelte, mennyire elszomorítja, hogy Budapesten emberek váltak a diszkrimináció és megfélemlítés áldozatává. „Sajnos, ma nem lehetek Budapesten – írta –, de innen is támogatni szeretném a demonstrációt, amely a toleranciáról és a befogadásról szól.” Schulz számos korábbi megkeresésünk alkalmával utasította vissza, hogy elítélje a hatalomnak a magyar polgárokkal szembeni brutális fellépését, amelynek során azonosítatlan rendőrök emberek szemét lőtték ki.
Cashman is küldött üzenetet a budapesti homoszexuális „büszkeségmenet” részvevőinek, amelyben az is olvasható: „Nehéz idők járnak manapság, de nekünk a jövőbe kell tekintenünk, hiszen azt ti magatok alakítjátok. Köszönöm nektek a bátorságot és kitartást, amely megkönnyíti a melegek jövő generációjának életét ebben a gyönyörű országban.” A brit szocialista hozzátette: „Harcotok egy toleránsabb Magyarországért is folyik… Ne feledjétek, nem vagytok egyedül!”
Morvai Krisztina Hans-Gert Pötteringhez, az Európai Parlament elnökéhez írt nyílt levelében emlékeztetett arra, hogy Lévai Katalin vagy a szocialista és liberális képviselők soha nem emelték fel szavukat a magyarországi kirívó súlyú emberi jogi törvénysértések ellen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.