Nyugatra figyelt a tőzsde

A Budapesti Értéktőzsde indexe 108,81 pontos emelkedés után 20 931,7 ponton zárta a hét utolsó kereskedési napját. A BUX növekedésében szerepet játszottak a tengerentúlról érkező kedvező hírek. A vezető részvények közül jól teljesített az OTP és a Mol is, míg a Magyar Telekom és Richter visszaesést volt kénytelen elkönyvelni.

Munkatársunktól
2008. 07. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Huszonhárommilliárd forintos forgalom mellett fél százalékot emelkedett tegnap a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX. A mutató növekedésében főként a Mol és az OTP árfolyamának erősödése játszott főszerepet. Az olajipari társaság papírjai 1,9 százalékot drágultak a csütörtöki záróértékükhöz képest, míg a pénzintézet részvényeiért 1,1 százalékkal adtak többet, mint egy nappal korábban. A bankpapírok kereskedésére kedvezően hatottak a tengerentúlról érkező hírek. Mindez meglátszott az OTP szektortársának, az FHB-nak a tegnapi teljesítményén is, hiszen részvényeinek árfolyama 5 százalékot emelkedett.
Korántsem zárt ilyen jól a hét utolsó kereskedési napján a Magyar Telekom és a Richter. A telefontársaság papírjainak ára negyed százalékot mérséklődött: a lehetséges konkurens megjelenéséről napvilágot látott információknak tudható be az árfolyamcsökkenés. A gyógyszergyártók részvényeinek értéke is esett tegnap. A Richter 2,1 százalékkal ért kevesebbet, mint egy nappal korábban, míg az Egis 1,5 százalékkal lett olcsóbb. A folyamat hátterében feltehetően a forint erősödése húzódik meg, hiszen a két cég erőteljesen exportorientált. Amíg a kisebb papírok közül a Fotex, a Synergon és az Állami Nyomda is veszített értékéből, addig a Pannergy, valamint a Genesis erősödött, utóbbi részvényeinél 6,5 százalékos drágulást jegyeztek fel.
Eközben tegnap késő délután szerény olajár-emelkedést regisztráltak Londonban és New Yorkban. A kereskedők figyelmének középpontjában az Atlanti-óceánon kialakult trópusi viharok, valamint az Irán és vezető nyugati országok között szombatra tervezett találkozó állt – tájékoztatott az MTI. A kőolaj ára az elmúlt napokban ugyan jelentősen csökkent, ám a fekete aranyért még így is mintegy 30 százalékkal kérnek többet, mint az esztendő elején, és az energiahordozó ára hatszorosa a 2002-esnek.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.