Vallási út a béke felé

Kevés olyan időszak volt a történelem során, amikor nagyobb szükség lett volna a vallások közötti párbeszédre – méltatta a Madridban zajló vallások közti konferenciát Ban Ki Mun ENSZ-főtitkár. A világ másik felén, az ausztráliai Sydneyben XVI. Benedek pápa szintén a megegyezésről beszélt, s az ökumenikus mozgalom jövőjéről.

Hírösszefoglaló
2008. 07. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Madridban mintegy 300 vallási vezető vesz részt a Szaúd-Arábia által támogatott vallási konferencián, köztük a Zsidó világkongresszus részéről Michael Schneider főtitkár és Jean-Louis Tauran bíboros, aki az Apostoli Szentszék mozlimokkal való párbeszédéért felelős. A találkozó célja a vallási doktrínák közötti különbségek háttérbe szorítása a béke és kiegyezés céljából, s közös fellépés az olyan veszélyes jelenségek ellen, mint a terrorizmus. A kétnapos tanácskozás eredményeképp a résztvevők felvetették egy új ENSZ-tagszervezet létrehozását, amely vallási oldalról egyesítené az államokat, és segítene a világ problémáinak megoldásában.
Ausztráliában mindeközben XVI. Benedek pápa tartott megbeszélést keresztény felekezetek vezetőivel. A katolikus egyházfő szerint sorsdöntő válaszúthoz érkezett a keresztény felekezetek ökumenikus mozgalma, s „állandóan fohászkodni kell Istenhez, hogy újítsa meg elménket” a keresztény egység keresésében, idézte a pápát az MTI. A katolikus egyházfő nem fejtette ki részletesen véleményét, de vélhetőleg a 77 millió hívőt számláló anglikán közösségen (világunión) belüli válságra utalt, amely a homoszexuális és női püspökök felszentelése miatt bontakozott ki.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.