Kína első kudarca

Munkatársunktól
2008. 08. 28. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Kína tegnap is begyűjtött négy aranyérmet és toronymagasan vezeti az olimpia éremtábláját, de komoly veszteséget kellett elkönyvelnie. Az ország „első számú” sportolója, a még a kosárlabdázó Jao Mingnél is nagyobb népszerűségnek örvendő Liu Hsziang nem védheti meg az athéni elsőségét, ugyanis a 110 méteres gátfutástól Achilles-ín-sérülése miatt kénytelen volt visszalépni. Az előfutamához még rajthoz állt, de miután valaki kiugrott, a második indítást már nem vállalta. Az atlétikai versenyeknek helyet adó Madárfészekben 91 ezer néző figyelte döbbenten, amint a korábbi világcsúcstartó – akinek a 12,88 másodperces rekordját a kubai Dayron Robeles június 12-n Ostravában 12,87-re javította – elhagyja a küzdőteret. A kínaiak mindazonáltal büszkék rá, mert – mint mondták – sérülésével dacolva legalább megpróbálkozott a futással, s ezért lényegtelen, hogy nyert vagy veszített, ugyanúgy imádják őt. A magunk részéről csendben megjegyezzük, hogy Liu Hsziang tulajdonképpen még jobban is járt, mintha a döntőben egészségesen kikapott volna, mert számtalan példa van rá, hogy a kínaiak nem bocsátják meg a legendáiknak, ha veszítenek…
Az oroszok lassan legendává nemesülő versenyzője, Jelena Iszinbajeva nem hibázott, mi több, 505 centis világcsúccsal nyerte meg a női rúdugrást, s egyúttal megvédte athéni elsőségét. „Természetesen” a korábbi csúcsot is ő tartotta, július 29-én Monte-Carlóban 504-et ért el.
A kenyaiak és az amerikaiak két aranyat is nyertek, ami előbbieket illeti, férfi 3000 méter akadályon Birmin Kiprop Kipruto (8:10,34 perc), női 800-on Pamela Jelimo (1:54,87) győzött, utóbbi számban a hatodik (!) olimpiáján induló, Sydneyben győztes mozambiki Maria Mutola 36 évesen még jó volt az ötödik helyre. Az Egyesült Államok férfi 400 m gáton mindhárom érmet elhozta, az aranyat a 2000-ben is győztes Angelo Taylor (47,25 mp) kapta, a női diszkoszvetést pedig Stephanie Brown Trafton (64,74 m) nyerte. Férfi távolugrásban a panamai Irving Saladino (8,34 m) szállt a legmesszebbre.
A tegnapi programban csak két magyar szerepelt: Kiss Dániel 110 m gáton idei legjobb időeredményét elérve (13,61 mp) futamharmadikként bekerült a 32-es középdöntőbe. A kalapácsvető Orbán Éva 65,41 méterrel kiesett, az ötven induló között 34. lett.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.