Róbert Vida a Nyitrai Kerületi Rendőrkapitányság gazdasági bűnözési osztályának helyettes parancsnokaként vett részt az akcióban, amely során egy pénzváltó kirablásának a megbízóját és annak segítőtársait kellett volna elfogni. A rendőrséget a tervezett rablásról egy bizonyos Ivan R. értesítette vasárnap délután, ő volt az, akit Martin S. és Jozef K. megbíztak annak végrehajtásával. Ján Stark kerületi rendőrparancsnok ennek alapján döntött úgy, hogy hogy fiatal munkatársa és az informátor „ügynökként” vesz részt az akcióban, eleget tesznek a megrendelésnek, az ellopott értékek átadásakor pedig lefülelik a felbujtókat. Mint ismeretes, ez utóbbi terv végrehajtása során történt a tragédia, a személykocsiban, úton az átadás helyszínére a rablásban résztvevő két további személy közül az egyik, Ladislav B. pisztolyt vett elő és végzett a rendőrtiszttel és az informátorral. Tény, hogy a gyilkost ezt követően az akcióhoz kivezényelt rohamosztag tagjai azonnal, a felbujtókat pedig egy órán belül elfogták, az akció mégis az egyik legtragikusabb eseményként vonul be a szlovák rendőrség történelmébe.
Hogy milyen következményekkel, az viszont még kérdéses. A tragédia körülményeit két szakértői csoport is vizsgálja, a belügyminisztérium ellenőrzési osztálya és az országos rendőrfőkapitány erre a célra kialakított csapata ugyanis még nem nyilatkozott a felelősségről. A sajtó képviselői azonban hajmeresztő jogi és szakmai hiányosságokat derítettek ki a bevetéssel kapcsolatban. A büntető törvénykönyv és a szlovák rendőrségről szóló törvény értelmében ugyanis csak akkor alkalmazható rendőri akció során „ügynökként”, azaz beépített emberként rendőr, amennyiben azt az illetékes bíró vagy ügyész engedélyezi, informátort viszont még az igazságszolgáltatási szervek beleegyezésével sem használhat a rendőrség. Ján Stark kerületi rendőrparancsnok azonban nem kért ilyen engedélyt, sőt, mint Jaroslav Macek, a kerületi ügyészség szóvivője elmondta, az akcióról még csak nem is informálta az illetékeseket. Vagyis a rendőrparancsnok törvényeket sértve, gyakorlatilag visszaélve hatalmával adta parancsba beosztottjának a részvételt az akcióban.
Nagy sietségében pedig súlyos szakmai hibákat is elkövetett. Nem ellenőrizte például a megbízók kilétét, mert ha megtette volna, másként viszonyulhatott volna az akcióhoz, hiszen azóta kiderült, a gyilkos korábban már hétszer volt büntetve erőszakos cselekményekért, s az is, hogy a megbízók maguk a pénzváltó társtulajdonosai, s nemcsak a pénzt kellett volna elrabolniuk a megbízott személyeknek, hanem váltókat és egy notebookot is, ami arra utal, hogy a rablással bűncselekmények nyomait akarják eltüntetni. A rendőrparancsnok ugyan kivezényelte a hétfői akcióhoz a rohamosztagot is, azt azonban már nem biztosította, hogy kapcsolat legyen az „ügynökként” bevetett rendőr
és az akciót biztosító alakulatok között.
Stark olyannyira nem számolt semmilyen komplikációval, hogy Róbert Vidánál nem volt fegyver, illetve sem rajta, sem az informátor Ivan R.-en nem volt golyóálló mellény. Az újságírók által feltárt hiányosságokat egyelőre sem a belügyminisztérium, sem Ján Packa rendőrfőparancsnok nem kívánta kommentálni, ahogy arra a kérdésre sem válaszoltak, élvezi-e bizalmukat az eset után Ján Stark nyitrai rendőrparancsnok.
Orbán Viktor elárulta, mi a kedvenc emoji-ja
