Kóka János hívei ellentámadásba mentek át

Pető Iván SZDSZ-es politikus szerint az új elnök, Retkes Attila az SZDSZ bűnei miatti bocsánatkérés címén antiszemita toposzokat adott elő. A ma megjelenő Magyar Narancsnak nyilatkozó képviselő azt is mondta, hogy a párt élete belátható időn belül véget ér. Emellett született egy 12 pontos kiáltvány is, amelyben több száz szabad demokrata ítéli el a Retkes-féle irányvonalat.

Munkatársunktól
2009. 07. 25. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Jól jelzi az SZDSZ-en belüli helyzetet, egyszersmind a „nagy öregek” egyikének-másikának szerepfelfogását Pető Iván volt pártelnök a Magyar Narancsnak adott nyilatkozata. A politikus egyebek mellett arról beszél, egyetlen kérdés maradt számára a küldöttgyűlés után, az, hogy miért nem lép ki az SZDSZ-ből. – A válasz egyszerű: mert az az SZDSZ, amelynek egyik vezetője is voltam, nincs, abból tehát nem tudok kilépni. Ennek meg nem vagyok tagja. Amíg képviselő vagyok, csinálom azt, amit helyesnek vélek – mondta Pető Iván. Nem csak Pető az, aki a párttestületek többségi álláspontjától teljesen függetleníti saját parlamenti munkáját. Mindez a „kókistákra” általánosságban is jellemző, vagyis lehet valami abban, amit Retkes Attila újdonsült pártelnök mondott megválasztása után, miszerint az SZDSZ frakciója állam az államban. A pártelnöknek vélhetőleg továbbra sem lesz egyszerű dolga, ha politikai elképzeléseit – amelyeket a párt legfőbb döntéshozó szerve, a küldöttgyűlés is jóváhagyott – rá akarja kényszeríteni a régi SZDSZ-esekre. Közülük tegnap több mint kétszázan adták nevüket ahhoz a tizenkét pontos kiáltványhoz, amely éppen a pártelnökkel megy szembe. Egyebek mellett megkérdőjelezik a tisztújítás jogszerűségét, megjegyzik, hogy nem akarnak olyan liberális pártot, amelynek rendezvényén „előre szervezett háttértapsolók elfogadhatatlan hangulatot teremtenek”, ahol azoké az érdem, akik nem tartják be a frakciófegyelmet, és amelyben olyanok szereznek többséget a tisztújításhoz, akik ezt „a párton belüli boszorkányüldözésre használják fel”. Kijelentik: olyan szervezetet sem akarnak, ahol az elnök a párt és a tagság nevében bocsánatot kérhet az SZDSZ által soha el nem követett bűnökért. Az aláírók között van Wittinghoff Tamás Budaörs és Csécsei Béla, a VIII. kerület polgármestere, Dornbach Alajos, a párt egyik alapítója és volt parlamenti képviselője, illetve a jelenleg is a frakcióhoz tartozó Geberle Erzsébet, Hankó Faragó Miklós, Lakos Imre és Világosi Gábor. Emlékezetes, Retkes Attila bocsánatot kért a társadalomtól az SZDSZ-t át- meg átszövő korrupcióért, a határon túli magyarság és a vidék elhanyagolásáért, valamint a párt arrogáns stílusáért.
Pető Iván a hetilapnak arról beszélt, hogy az új elnök a vasárnapi küldöttgyűlésen bocsánatkérés címén antiszemita toposzokat adott elő. Mindemellett azt is hozzátette, hogy ő maga képviselőként azt tesz majd, amit helyesnek vél, egyébként pedig úgy látja, a párt élete belátható időn belül véget ér.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.