Előnyben a Nabucco a Déli Áramlattal szemben – így kommentálta az orosz Vedomosztyi a hétfőn megkötött kormányközi megállapodást. A két gázvezeték „vetélkedése” kapcsán a lap úgy fogalmazott: „az erőviszonyok a továbbiakban is változhatnak, de a Gazprom céljai kevésbé tűnnek reálisnak, mint az EU céljai”.
A német sajtó a török kormányfőt, Recep Tayyip Erdogant idézte, aki azt mondta: a Nabucco esetében sikertörténetről van szó, ami rácáfol a kételkedőkre. A távirati iroda beszámolója alapján a Financial Times német kiadása a gázszállítás nehézségeiről írt. Ugyanakkor kiemelték, hogy a hétfői aláírás idején több ország is szállításokat ígért, így például Irak évi 15 milliárd köbméter földgáz szállítását helyezte kilátásba a tranzitállam Törökország számára. A gazdasági napilap hozzátette, az iraki kormány mindeddig elutasította, hogy földgáztermelésének egy részét a Nabucco számára lekösse, legalábbis ami a rövid távot illeti. Az írás viszont arra is emlékeztet, hogy a potenciális szállításokkal kapcsolatban egyelőre csak szándéknyilatkozatok vannak, s a törökországi tranzit díjában is meg kell még állapodni.
Mindeközben a román miniszterelnök, Emil Boc bejelentette, az ország 417 millió euróval finanszírozza a Nabuccót. Románia területén a vezetékből 460 kilométer halad majd keresztül. A román kormányfő szerint a 7,9 milliárd euró értékű beruházás finanszírozásának a 70 százalékát hitelekből biztosítják majd, a többi 30 százalékot pedig a Nabucco konzorcium saját erőforrásokból fedezi. Boc hangsúlyozta, az Ankarában született dokumentum csak azt követően lép érvénybe, hogy minden aláíró állam ratifikálja, amire az érintett államoknak öt évük van.
Zelenszkij újabb fogolycserét jelentett be
