Rossz előjelek, jó sorsolás

Tegnap Bázelben elkészítették a december 5–20. között Kínában, Sanghaj térségében megrendezendő női kézilabda-világbajnokság csoportbeosztását. A magyar válogatott Norvégiával, Romániával – most vegyünk egy nagy levegőt és nyugodjunk meg, mert szerencsére jó okunk van van rá –, Japánnal, Tunéziával és Chilével került egy hatosba.

2009. 07. 25. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Már a kiemelés rendje keltett némi megütközést. Mivel a 24-es mezőnyt négy hatos csoportra osztják, hat kalapot különítettek el, eddig rendben. Ám ahhoz, hogy az előző két világverseny alapján a 2007-es vb-n 8., majd a pekingi olimpián 4. magyar válogatottat miként sorolják a harmadik kasztba, a 9–12. pozícióba, már kellett némi szemérmetlenség. Együttesünket így azonos szintre helyezték Ausztriával, amelyet a legutóbbi tétmérkőzésen, a 2006-os Eb-n 42-23-ra intézett el, de ennél nagyobb baj, hogy Kínával is. Kézilabdában ugyanis a házigazda kedvezményeket élvez: a vetélytársak ismeretében csoportot választhat magának, és kétségünk sem lehetett afelől, hogy az ázsiaiak képesek eldönteni, melyik a leghígabb hatos. Ha már a legkönnyebb útra nem vetődhettünk, azért fohászkodtunk, hogy megmeneküljünk a legnehezebbtől, azaz a negyedik kalapba sülylyesztett, a 2007-es vb-t és a tavalyi olimpiát is kihagyott dánoktól, valamint a hatodik „bugyorba” merült, amúgy igen erős braziloktól.
Aztán jött a hír: Magyarország a C csoportban Norvégiával, Romániával, Tunéziával, Chilével és Japánnal találkozik. Ilyenkor a szövetségi kapitány visszafogottan derűlátó vagy éppen balsorsot kárhoztató véleményének kellene következnie, de mivel Imre Vilmos lemondása után a poszt momentán betöltetlen (a sportági szövetség elnöksége július 22-i ülésén határozhat, a legesélyesebb jelölt a Békéscsaba trénere, Imre eddigi segítője, Mátéfi Eszter), következzék egy kevésbé személyes ítéletalkotás.
Norvégia, az olimpiai bajnok, jelenleg a földkerekség legjobbja, Románia ugyancsak a közvetlen elit tagja, és bár a pekingi negyeddöntőben sikerült legyűrni, pokolian nehéz és a speciális viszony miatt kétszeresen motivált vetélytárs. A további három rivális nemcsak verhető, hanem kötelező a legyőzésük. Tunézia és Chile legfeljebb edzőpartnerként jöhet számításba, Japánnal azonban tanácsos vigyázni, ez a 2007-es vb-n és a tavaly tavaszi bukaresti ötkarikás selejtezőn is bebizonyosodott, decemberben ráadásul a Távol-Kelet lesz a helyszín. A továbbjutást jelentő első három hely elérése tehát alapelvárás, és a Romániától zsákmányolható két pont a középdöntőben is ígéretes rajtpozíciót jelentene.
Ennyire persze még ne szaladjunk előre; gyönyörködjük ki magunkat az A csoportban, amelyben a menők mellett ott tülekednek a dánok és a brazilok is.
Világbajnoki beosztás. A csoport: Németország, Franciaország, Svédország, Dánia, Kongó, Brazília; B csoport: Oroszország, Angola, Ausztria, Ukrajna, Thaiföld, Ausztrália; C csoport: Norvégia, Románia, Magyarország, Tunézia, Chile, Japán; D csoport: Spanyolország, Koreai Köztársaság, Kína, Elefántcsontpart, Argentína, Kazahsztán.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.