Már a kiemelés rendje keltett némi megütközést. Mivel a 24-es mezőnyt négy hatos csoportra osztják, hat kalapot különítettek el, eddig rendben. Ám ahhoz, hogy az előző két világverseny alapján a 2007-es vb-n 8., majd a pekingi olimpián 4. magyar válogatottat miként sorolják a harmadik kasztba, a 9–12. pozícióba, már kellett némi szemérmetlenség. Együttesünket így azonos szintre helyezték Ausztriával, amelyet a legutóbbi tétmérkőzésen, a 2006-os Eb-n 42-23-ra intézett el, de ennél nagyobb baj, hogy Kínával is. Kézilabdában ugyanis a házigazda kedvezményeket élvez: a vetélytársak ismeretében csoportot választhat magának, és kétségünk sem lehetett afelől, hogy az ázsiaiak képesek eldönteni, melyik a leghígabb hatos. Ha már a legkönnyebb útra nem vetődhettünk, azért fohászkodtunk, hogy megmeneküljünk a legnehezebbtől, azaz a negyedik kalapba sülylyesztett, a 2007-es vb-t és a tavalyi olimpiát is kihagyott dánoktól, valamint a hatodik „bugyorba” merült, amúgy igen erős braziloktól.
Aztán jött a hír: Magyarország a C csoportban Norvégiával, Romániával, Tunéziával, Chilével és Japánnal találkozik. Ilyenkor a szövetségi kapitány visszafogottan derűlátó vagy éppen balsorsot kárhoztató véleményének kellene következnie, de mivel Imre Vilmos lemondása után a poszt momentán betöltetlen (a sportági szövetség elnöksége július 22-i ülésén határozhat, a legesélyesebb jelölt a Békéscsaba trénere, Imre eddigi segítője, Mátéfi Eszter), következzék egy kevésbé személyes ítéletalkotás.
Norvégia, az olimpiai bajnok, jelenleg a földkerekség legjobbja, Románia ugyancsak a közvetlen elit tagja, és bár a pekingi negyeddöntőben sikerült legyűrni, pokolian nehéz és a speciális viszony miatt kétszeresen motivált vetélytárs. A további három rivális nemcsak verhető, hanem kötelező a legyőzésük. Tunézia és Chile legfeljebb edzőpartnerként jöhet számításba, Japánnal azonban tanácsos vigyázni, ez a 2007-es vb-n és a tavaly tavaszi bukaresti ötkarikás selejtezőn is bebizonyosodott, decemberben ráadásul a Távol-Kelet lesz a helyszín. A továbbjutást jelentő első három hely elérése tehát alapelvárás, és a Romániától zsákmányolható két pont a középdöntőben is ígéretes rajtpozíciót jelentene.
Ennyire persze még ne szaladjunk előre; gyönyörködjük ki magunkat az A csoportban, amelyben a menők mellett ott tülekednek a dánok és a brazilok is.
Világbajnoki beosztás. A csoport: Németország, Franciaország, Svédország, Dánia, Kongó, Brazília; B csoport: Oroszország, Angola, Ausztria, Ukrajna, Thaiföld, Ausztrália; C csoport: Norvégia, Románia, Magyarország, Tunézia, Chile, Japán; D csoport: Spanyolország, Koreai Köztársaság, Kína, Elefántcsontpart, Argentína, Kazahsztán.
Zelenszkij újabb fogolycserét jelentett be
