Megtorpant az index

Az elmúlt napok szárnyalása után beállított kilenchavi csúcsáról tegnap visszapattant a Budapesti Értéktőzsde indexe, s főként az OTP- és a Richter-papírok árfolyamesése következtében, keddi záróértékénél 2,1 százalékkal alacsonyabban fejezte be a kereskedést.

Munkatársunktól
2009. 08. 01. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ismét a 16 ezer pontos alsó támasz szintet tesztelgette a Budapesti Értéktőzsde fő indexe. A BUX végül 343,42 pontos, 2,09 százalékos csökkenéssel, 16 091,15 ponton zárt. A részvénypiac forgalma 15,5 milliárd forintot tett ki, a vezető részvények mindegyike gyengült az előző napi záráshoz képest. Az MTI-nek nyilatkozó Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág-igazgatója szerint elbizonytalanodás jellemezte a részvénypiacokat Magyarországon és a világon egyaránt. Miután az eddigi amerikai vállalati gyorsjelentések igen kedvezők voltak, a tegnap vegyes eredményeket hozott. Az üzletág-igazgató elmondta: az egész kelet-közép-európai régióban korrekció zajlott, miközben a nyugat-európai tőzsdék stagnáltak, az amerikai részvénypiac pedig a BÉT zárásakor enyhe mínuszban járt. Hozzátette: az OTP a régió bankjaival összhangban esett, míg a Richter erőteljes gyengülése nem támasztható alá hírekkel, inkább arról van szó, hogy a korábbi napok komoly felfutását markánsabb korrekció követte. Rózsa Balázs, az OTP tőzsdei kereskedési osztályának vezetője szerint az amerikai piaci fejlemények döntik majd el, hogy a BUX tegnapi esése átmeneti korrekció volt-e, vagy egy negatív trend kezdete.
A Mol árfolyama 2,59 százalékkal, 13 150 forintra csökkent, 1,5 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 1,58 százalékkal, 3488 forintra esett, forgalmuk 10 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom 0,62 százalékkal, 638 forintra esett, 1,1 millió forintos forgalom mellett. A Richter árfolyama 3,65 százalékkal, 35 650 forintra gyengült, 2,3 milliárdos forgalmat generálva. Az Egis árfolyama 0,51 százalékkal, 18 400 forintra csökkent, 182 milliós forgalomban.
A térségbeli devizákkal együtt megtorpant a forint erősödése is, az árfolyam napközben 273-ig gyengült, de később korrigált. Az eurót lapzártakor 271,87–272,07 forinton jegyezték, a kedd délutáni 270,84 forinttal szemben.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.