66 éve
A légi háborúról Londonban
Churchill miniszterelnök az alsóház keddi ülésén a britek, amerikaiak és oroszok növekvő légierejével foglalkozott, s adatokat sorolt fel arról, hogy milyen arányban fokozódott a brit légierők bombavetése Németországban. „A német védelem leküzdését a »telítés« szóval lehet megvilágítani. Ha bizonyos telítettségi fokot el tudunk érni, kiszámíthatatlan horderejű reakció következhetik be, ha most nem, esetleg 1944-ben. A német vezetők beszédei célzásokat tartalmaznak új módszerekre és új fegyverekre, amelyeket majd kipróbálnak rajtunk. Tapasztalatok vannak például egy újfajta bombáról, amelyet az ellenség kis távolságra alkalmazni kezd kereskedelmi hajók ellen a part közvetlen közelében. Lehet, hogy a németek más fegyvereket is kidolgoznak, de biztosítja a házat, hogy a legbehatóbban tanulmányozzák ezeket a lehetőségeket.”
1943. szeptember 22., szerda
33 éve
Őszi BNV
Az idén is a Szovjetunió a legnagyobb kiállító, amely több mint 1600 négyzetméteren, 12 szovjet külkereskedelmi vállalat közvetítésével számol be a szovjet ipar magas fokú fejlettségéről. A tőkés országok közül Ausztria cégei, vállalatai vesznek részt legnagyobb számban. Brazília is gazdag áruválasztékkal jelentkezett. A vásár történetében először kap fedett helyet az autókiállítás, ahol szovjet, csehszlovák, francia, NSZK-beli, brazíliai autógyárak új típusait láthatják az érdeklődők. A belépőjegy 15 forint. A nők körében nyilván nagy érdeklődést kelt majd a nonstop divatbemutató a 28-as pavilonban.
1976. szeptember 22., szerda
22 éve
Grósz Károly sajtótájékoztatója
A Washington Post munkatársa a politikai reformok lehetősége, az egyesületalapítás korlátai, illetve esélyei iránt érdeklődött. A törvényeink paragrafusának nem megfelelő szervezeteket eddig sem tűrtük és ezután sem fogjuk – hangoztatta Grósz Károly, majd válasza további részében arról szólt, hogy a tiltás csak az ilyen, ellenséges törekvésekre vonatkozik.
1987. szeptember 19., szombat
A Magyar Nemzet korábbi számaiból összeállította: Pethő Tibor
Még a fürdőnadrágot is közpénzen vette Ruszin-Szendi Romulusz
