Botrányos beruházások

Miképpen fér össze a kabinet megszorító politikájával a napvilágra került felesleges beruházások sora, például a hárommilliárd forintos szoftverfejlesztés és a kancellária által rendelt 200 milliós kommunikációs kampány? – ezt a kérdést szegezték az ellenzékiek a kormány képviselőinek tegnap a T. Házban. Az ülésen szó esett több más mellett a botrányos sukorói beruházásról is.

Zsebõk Csaba
2009. 09. 24. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Cser-Palkovics András (Fidesz) az azonnali kérdések sorában arra emlékeztette Bajnai Gordont, hogy a gazdasági tárca vezetőjeként tagja volt a Gyurcsány-kormánynak, amely nemzetgazdaságilag kiemelt beruházássá nyilvánította a sukorói kaszinóprojektet. – Miért döntött az előző kabinet így? – érdeklődött az ellenzéki politikus. A kormányfő válaszában elismerte, valóban kérdés, hogy történt-e szabálytalanság a földügyletek során. – Ha vannak kirívó szabálytalanságok, akkor ezt a beruházást meg kell állítani, ha nincs, akkor a háromezer új munkahely létrejöttét biztosítani kell – mondta a miniszterelnök. Az Országgyűlés elutasította a beruházást vizsgáló bizottság sürgős felállítását.
Ágh Péter fideszes képviselő azt firtatta, miképpen fér össze a kabinet megszorító politikájával az a tény, hogy különböző felesleges beruházásokra – mint például a hárommilliárd forintos szoftverfejlesztésre – van pénz. Utalt arra is, hogy a Miniszterelnöki Hivatal nemrégiben 200 millióért rendelt meg kommunikációs kampányt, miközben például a gyermekétkeztetési normatíva csökkentése ismét rendkívül nehéz helyzetbe hozza a magyar családokat. Bajnai úgy reagált, a felmérések szerint Magyarország polgárainak 65-70 százaléka egyetért a takarékossági intézkedésekkel. – Nem felesleges, hanem szükséges intézkedéseket hoztunk – magyarázta a kormányfő.
Gulyás József (SZDSZ) az ügynökakták nyilvánosságát sürgette. Mint felidézte, a kormány az állampárti titkosszolgálatok adatainak nyilvánosságát garantáló törvényt először tavaly decemberre, majd mostanra, az őszi ülésszak elejére ígérte – ennek ellenére már két titokminiszter is távozott azóta, mégsem született jogszabálytervezet. Draskovics Tibor igazságügyi miniszter annyit válaszolt, hogy október elején szakértői egyeztetések kezdődhetnek az ügyről. Gulyás József mellett a teljes SZDSZ-frakció, valamint az MDF-esek is nemmel szavaztak a miniszteri válaszra, de így is az MSZP-s igenek voltak többségben: túl sok Fidesz-képviselő hiányzott ugyanis ahhoz, hogy leszavazzák Draskovicsot.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.