A másik gyanúsított állítólag a Katonai Biztonsági Hivatal (KBH) „titkos kapcsolata” volt. A feljegyzés – bennfentes információkkal rendelkező – szerzője kemény kritikával illeti Laborc Sándort, az NBH leköszönő főigazgatóját, majd felteszi a kérdést: kinek, illetve kiknek állhatott érdekében a romák körében elkövetett gyilkosságsorozat.
Kocsis Kálmán nemzetbiztonsági szakértő, az Információs Hivatal (IH) egykori főigazgatója a Magyar Nemzet megkeresésére közölte, a belső vizsgálat elrendeléséből arra lehet következtetni, hogy nem külső ember készítette a szöveget, mert a kiszivárogtatót keresik. Szerinte feltételezhető tehát, hogy a szövegnek vannak olyan elemei, amelyek valósak.
Demeter Ervin, az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottságának fideszes tagja közölte, a testület a soron következő ülésén foglalkozik az üggyel. Az MSZP-s Tóth Károly szerint is ki kell vizsgálni, hogy a nyilvánosságra került dokumentum hiteles-e, illetve tisztázni kell, annak tartalma valós-e. Ha igen – mondta –, úgy fel kell vetni a felelősség kérdését.
Gulyás József, a bizottság szabad demokrata tagja kijelentette, a nyilvánosságra került anyag nem úgy néz ki, mint egy hivatalos NBH-s dokumentum, ettől függetlenül az írás valós problémákat feszeget, amelyeket a szakbizottság előtt is mindenképpen tisztázni kell.
Részletek a 3. oldalon