BBC
Szlovákia megakadályozta a magyar elnököt a belépésben – jelentette a brit közszolgálati adó, amely tényszerűen beszámol az eseményekről, és semmiféle kommentárt nem fűz
a hírhez, hasonlóan a nyugati sajtó legtöbb képviselőjéhez.
Pravda.sk
A válasz erős volt. Erős, egyértelmű, de jogos és megalapozott, még akkor is, ha ezzel tovább mélyült a szakadék a szlovák– magyar kapcsolatokban – írja a pozsonyi lap kommentátora, Dag Danis. A szerző szerint „egyértelmű, hogy a szlovák fél ártatlanul keveredett ebbe a nemzetközi botrányba, és Sólyom László megérdemelte, amit kapott: nem a mostani révkomáromi útja lett volna
az első eset, amikor kifejezésre juttatta, megveti Szlovákiát”.
SME
A liberális napilap „eltúlzottnak” nevezte a szlovák kormány, illetve külügyminisztérium döntését, hogy nem engedik az országba Sólyom Lászlót.
A lap kommentátora is hibának tartja ugyanakkor, hogy a szoboravató ünnepség szervezői nem hívtak meg szlovák politikust, de leszögezi azt is, „nem volt részükről a legkisebb érdeklődés sem az esemény iránt”.
iDNES
A liberális cseh napilap kínosnak és tragikomikusnak minősítette a magyar és a szlovák politikusok viselkedését. Érthetetlennek nevezi a lap, hogy a magyar politikusok miért beszélnek még most is arról, hogy fáj nekik az egykori magyar területek elveszítése, s hasonlóan kínos, ha a szlovákok kissé nyakatekerten a Varsói Szerződés hadseregeinek 1968-as csehszlovákiai bevonulásával kötik össze Szent István ünnepét. Az újság hozzáteszi, a cseheknek el kellene ismerniük, hogy „a csehszlovák–magyar problémát Csehszlovákia kettéosztásával sikeresen a szlovákok nyakába varrták”.
Neue Zürcher Zeitung
A befolyásos svájci lap szerint a régi vita hátterében mindkét oldalról tapasztalható piszkálódás áll. Magyarországon sok jobboldali politikus úgy viselkedik, mintha a szlovákiai, az ukrajnai, a vajdasági és a romániai magyar kisebbség lakta területek tulajdonképpen idegen fennhatóság alatt álló magyar területek volnának. A másik oldalon Pozsony egy nemrégiben elfogadott új nyelvtörvénnyel szükségtelenül rontja a területén élő magyarok helyzetét.
KURIER
Az osztrák lap úgy látja, Sólyom László számára az ünnep újabb lehetőség volt arra, hogy megmutassa: elkötelezett az „elveszített területeken” élő magyarok iránt is. A szerző hozzátette: Magyarországon még mindig sokan gyászolják, hogy az ország 1918 után elveszítette területének kétharmadát. Másrészt Szlovákiában a nacionalisták haragot szítanak mindenki ellen, aki elvárja a kisebbségi jogok biztosítását.
A Real Madrid Spanyolországban soha nem látott összeget fizetett egy balhátvédért
