Az óriási kasszasiker Avatar négy jelölése közül megkapta a legjobb drámai film díját, rendezőjét, James Cameront pedig a legjobb rendezőnek ítélték a kritikusok.
A statisztika alapján a Fel! számít a másik nagy győztesnek, amelyet nem csak zenéjéért szeretett a zsűri. A Walt Disney Pete Docter és Bob Peterson által rendezett produkciója lett a hollywoodi kritikusok szerint az év legjobb animációs filmje. A Crazy Heart stábja sem panaszkodhat, a legjobb betétdal díja mellett a legjobb drámai férfi főszereplőnek járó elismerést is megkapta, pontosabban a még mindig jóképű és zseniális Jeff Bridges. A legjobb drámai női alakítást Sandra Bullock nyújtotta a nálunk még nem játszott, John Lee Hancock rendezte sportfilmben, a Blind Side-ban egy gettóból kiemelt amerikaifocista-palánta nevelőanyjaként.
A nálunk is nagy sikert aratott Másnaposok a legjobb vígjátékként győzött, s már készül is a második rész, amelyben a tervek szerint szerepet kap Robert Downey Junior, a vígjáték és zenés film kategória idei díjazottja. Downey az elismerést a Magyarországon eddig 125 ezer nézőt vonzó Sherlock Holmesban nyújtott alakításáért kapta.
Bár a komoly vitákat kiváltó Becstelen brigantyk három díjra is esélyes volt, csak férfi mellékszereplője, a náci tisztet alakító Christoph Waltz tudott nyerni. Tarantino hosszú évekig dolgozott a forgatókönyvön, amelyet az egyik legfontosabb munkájának tart, így nyilván csalódott volt, amikor nem őt, hanem Jason Reitmant és Sheldon Turnert szólították színpadra, hogy átvegyék az Egek ura című film könyvéért járó Aranyglóbuszt.
Nem hiszem, hogy nagy összegű fogadások születtek a Precious című, Cannes-ban már jutalmazott kemény szoció győzelmére. Pedig Mo’nique innen sem tért haza díj nélkül: ő lett 2009 legjobb női mellékszereplője a Golden Globe-ért folyó versenyben.

Kiderült, mi lehetett Tseber Rolanddal Ukrajna valódi célja