A felek elégedetten nyilatkoztak a megállapodásról. Noha korábbi nyilatkozataikban a kormányzat és a főváros irányítói a kedd óta sztrájkolók ellen hangolták a közvéleményt, a Medián kutatásából kiderült: bár az akció a budapestiek négyötödét akadályozta napi teendőiben, a kialakult helyzetért a többség a közlekedési vállalat vezetését és a politikusokat hibáztatja. Az érdekvédők egyébként jelezték, ha nem születik a hét végén egyezség, akkor a sztrájkolók ma a közlekedési társaság budapesti székháza elé vonultak volna.
Eközben a MÁV-nál valamennyi szakszervezet aláírta a 2010-es kollektív szerződést, egy kivételével pedig a bérmegállapodást is.
A BKV-nál azonban nemcsak a múlt heti munkabeszüntetés, hanem a büntetőügyek miatt is szélesedett a politikai botrány: az MSZP-s Hagyó Miklós volt főpolgármester-helyettes egykori szóvivője szerint „túlzás, hogy 24 millió forintos hűtlen kezeléssel gyanúsítják”.
A közlekedési társaság volt vezetői közül már előzetes letartóztatásban van a csaknem százmilliós végkielégítést és juttatást magának kiutaló Szalainé Szilágyi Eleonóra és Sziebert György jogi igazgató, a fenti ügyben pedig többek között meggyanúsították Regőczi Miklós vezérigazgató-helyettest és beosztottját, Zelenák Tibort.
Bővebben a 2. oldalon

Bródy János fia takarít, hogy elüsse az időt a kaliforniai börtönben