BKV: elterelő hadművelet?

Boruzs András, az SZDSZ fővárosi elnöke vélhetőleg tényleges munkavégzés nélkül vett fel pénzt a BKV-tól – derül ki a közlekedési cég könyvvizsgálati jelentéséből. Lapunk úgy tudja, egyfajta elterelő hadműveletként eközben a közlekedési cég felügyelőbizottsága olyan volt BKV-igazgató végkielégítését vizsgáltatná a belső ellenőrzéssel, amely ügyében már a rendőrség is nyomoz.

Szilágyi Richárd
2010. 03. 15. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Fennáll annak a kockázata, hogy a hozzárendelt munkakör hiányában tényleges munkavégzés nélkül fizettek ki munkabért Boruzs András, az SZDSZ fővárosi elnökének a BKV-nál. A Heti Válasz által idézett jelentéséből kiderül, hogy a BKV titoktartásra hivatkozva megtagadta további információk kiadását a könyvvizsgáló részére, aki javasolta az eset alaposabb kivizsgálását, valamint a teljes munkavállalói állomány áttekintését is. A BKV ezekre úgy reagált, hogy Boruzs munkaviszonya 2009. november 24-én megszűnt, és megkezdték a munkaköri hozzárendelések társasági szintű ellenőrzését. Szerintük azonban a könyvvizsgáló megállapításai érdemben nem érintik a BKV üzleti könyveit. – Nincs sem szégyellni-, sem takargatnivalóm – reagált tegnap közleményében az SZDSZ fővárosi elnöke. Boruzs állítása szerint minden feladatát határidőre, a szakmai elvárásoknak megfelelően végezte el. – Tudtam, hogy alkalmazásom hiába törvényes, hiába látom el munkavállalóként a feladataimat, ez nehéz helyzetbe hozná, és politikai támadásoknak tenné ki a cég vezetését –indokolta távozásának okát.
A BKV felügyelőbizottsága (fb) tegnapi határozatában arra kérte a belső ellenőrzést, hogy vizsgálja ki, és ha szükséges, tegyen feljelentést a cég egyik volt igazgatójának végkielégítési ügyében. A Magyar Nemzet úgy értesült, Tölgyesi Vilmos korábbi műszaki igazgató ügyéről van szó, és az fb egyszerűen csak Boruzs botrányáról szeretné elterelni a figyelmet. Ezt az információt erősíti az is, hogy a 83 millió forint végkielégítéssel távozó vezető ügye már a rendőrök előtt van.
A Legfőbb Ügyészséghez fordul a Fidesz, azt kérve, vizsgálják meg, hogy történt-e bűncselekmény Boruzs András BKV-nál történő foglalkoztatásakor – jelentette be Schneller Domonkos, a párt fővárosi képviselője tegnapi sajtótájékoztatóján. Pikánsnak nevezte, hogy miközben Dávid Ibolya és Bokros Lajos a korrupció és a teljesítmény nélküli kifizetés ellen kampányolnak, Boruzs az általuk vezetett párt jelöltjeként indul az országgyűlési választásokon.
Közben tegnap három hónappal meghosszabbította a BKV-ügy három gyanúsítottjának – Fuzik Zsoltnak, Zelenák Tibornak és Mesterházy Ernőnek – az előzetes letartóztatását a Budai Központi Kerületi Bíróság.

Repülőtéri korrupció. Nyolcvanoldalas jelentésben sorolta fel a Repülőtéri Rendőri Igazgatóság a Budapest Airport és a BKV korrupciógyanús ügyeit – írta tegnap a Népszabadság, amely szerint a nyomozók azt is tudták, hogy Sziebert György azóta menesztett BKV-s jogi igazgató az elfogását követően kitől mekkora összeget vett volna át egy repülőtéri szerződéssel összefüggésben. A gyanú szerint Rényi-Vámos Krisztina, a BA Zrt jogi igazgatója és Sziebert túlárazott vagy fiktív szerződéseket kötött ügyvédi irodákkal és más cégekkel, s ezek után kenőpénzt kaptak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.