Fennáll annak a kockázata, hogy a hozzárendelt munkakör hiányában tényleges munkavégzés nélkül fizettek ki munkabért Boruzs András, az SZDSZ fővárosi elnökének a BKV-nál. A Heti Válasz által idézett jelentéséből kiderül, hogy a BKV titoktartásra hivatkozva megtagadta további információk kiadását a könyvvizsgáló részére, aki javasolta az eset alaposabb kivizsgálását, valamint a teljes munkavállalói állomány áttekintését is. A BKV ezekre úgy reagált, hogy Boruzs munkaviszonya 2009. november 24-én megszűnt, és megkezdték a munkaköri hozzárendelések társasági szintű ellenőrzését. Szerintük azonban a könyvvizsgáló megállapításai érdemben nem érintik a BKV üzleti könyveit. – Nincs sem szégyellni-, sem takargatnivalóm – reagált tegnap közleményében az SZDSZ fővárosi elnöke. Boruzs állítása szerint minden feladatát határidőre, a szakmai elvárásoknak megfelelően végezte el. – Tudtam, hogy alkalmazásom hiába törvényes, hiába látom el munkavállalóként a feladataimat, ez nehéz helyzetbe hozná, és politikai támadásoknak tenné ki a cég vezetését –indokolta távozásának okát.
A BKV felügyelőbizottsága (fb) tegnapi határozatában arra kérte a belső ellenőrzést, hogy vizsgálja ki, és ha szükséges, tegyen feljelentést a cég egyik volt igazgatójának végkielégítési ügyében. A Magyar Nemzet úgy értesült, Tölgyesi Vilmos korábbi műszaki igazgató ügyéről van szó, és az fb egyszerűen csak Boruzs botrányáról szeretné elterelni a figyelmet. Ezt az információt erősíti az is, hogy a 83 millió forint végkielégítéssel távozó vezető ügye már a rendőrök előtt van.
A Legfőbb Ügyészséghez fordul a Fidesz, azt kérve, vizsgálják meg, hogy történt-e bűncselekmény Boruzs András BKV-nál történő foglalkoztatásakor – jelentette be Schneller Domonkos, a párt fővárosi képviselője tegnapi sajtótájékoztatóján. Pikánsnak nevezte, hogy miközben Dávid Ibolya és Bokros Lajos a korrupció és a teljesítmény nélküli kifizetés ellen kampányolnak, Boruzs az általuk vezetett párt jelöltjeként indul az országgyűlési választásokon.
Közben tegnap három hónappal meghosszabbította a BKV-ügy három gyanúsítottjának – Fuzik Zsoltnak, Zelenák Tibornak és Mesterházy Ernőnek – az előzetes letartóztatását a Budai Központi Kerületi Bíróság.
Repülőtéri korrupció. Nyolcvanoldalas jelentésben sorolta fel a Repülőtéri Rendőri Igazgatóság a Budapest Airport és a BKV korrupciógyanús ügyeit – írta tegnap a Népszabadság, amely szerint a nyomozók azt is tudták, hogy Sziebert György azóta menesztett BKV-s jogi igazgató az elfogását követően kitől mekkora összeget vett volna át egy repülőtéri szerződéssel összefüggésben. A gyanú szerint Rényi-Vámos Krisztina, a BA Zrt jogi igazgatója és Sziebert túlárazott vagy fiktív szerződéseket kötött ügyvédi irodákkal és más cégekkel, s ezek után kenőpénzt kaptak.
Így nézi le a nőket és tölti ki a dühét rajtuk Magyar Péter