A magát üzletembernek kiadó oknyomozó riporternek, Janek Kroupának az ausztriai Steyr haditechnikai vállalat (SSF) két volt vezetője bevallotta, hogy a Pandur II harcjárművek megrendelésével kapcsolatban milyen nagyságú „provízióval” számolhattak a cseh lobbisták, illetve a politikai pártok.
A felvétel tanúsága szerint a cégvezetők megemlítették, hogy az üzletben érintett lehet Stanislav Gross volt szociáldemokrata kormányfő és pártelnök, Karel Kühnl volt védelmi miniszter, illetve a védelmi tárca jelenlegi vezetője, Martin Barták miniszter. Az ügy kivizsgálásában a cseh és az osztrák rendőrség szorosan együttműködik. A prágai lap állítása szerint a cseh politikai pártok markát több millió korona ütötte, amikor hozzájárultak ahhoz, hogy a védelmi tárca korábban 107 Pandurt vásárolt a Steyrtől 14,4 milliárd korona (150 milliárd forint) értékben.
A cseh–osztrák Pandur-üzlet nyélbe ütése közel hét évig húzódott. Prága 2007 decemberében felmondta a korábbi, 199 harcjármű vételéről szóló szerződést, majd 107 darab leszállításában egyeztek meg. A tranzakció értéke meghaladta volna a 23 milliárd koronát. Az üzletről a tárgyalásokat még a szocdem kormány idején kezdték meg, de az aláírásra már a polgári demokrata kabinet idején került sor.
A Pandur-ügyben említett politikusok a leghatározottabban viszszautasították a személyüket ért vádakat. Mirek Topolánek exkormányfő, az ODS elnöke üdvözölte a korrupciógyanús ügy kivizsgálására alakított különleges csoport létrehozását. – Elvárom azonban – mondta a politikus –, hogy a JAS–39 Gripen vadászgép vásárlásának körülményeit is ilyen bizottság vizsgálja ki. Jan Fischer kormányfő felszólította a vizsgálóbizottságot: a Pandur-üzlettel kapcsolatos esetleges korrupció kivizsgálását kiemelt feladatként kezelje.

Videón a veszélyes motoros, akit csak a szerencse mentett meg a haláltól a 6-os úton