Herényi Károly a Klubrádió egyik adásában mondta, hogy a holokauszt és a kommunizmus áldozatai közé nem lehet egyenlőségjelet tenni. Hisz antikommunistának lenni nem volt kötelező.
Herényi valószínűleg két okból tette ezt a nyilatkozatot. Először tudatlanságból, nem ismerve a történelmet, hogy a kommunizmus áldozata bárki lehetett, hisz gyilkoltak faji, vallási és egyéb hovatartozástól függetlenül. Gyilkoltak félelemből, kapzsiságból, hatalomvágyból és fanatizmusból. Herényinek a Hit pajzsa című könyvet kellene elolvasnia, amiben Placid atya vall a kommunizmus és a gulág természetrajzáról és kegyetlenségeiről. Legtöbbször megszálltak egy falut, összeterelték a lakosságot, a férfiakat elvitték egy kis „malenkij robotra”, akik majd a munkatáborokban kötöttek ki, többségük soha nem tért haza családjához, ott pusztultak el. Őket soha senki nem kérdezte, hogy antikommunisták-e.
Százmillióra teszik a kommunizmus áldozatainak számát a világon. Herényi szerint az ő áldozatuk nem egyenlő a nácik által megöltek áldozatával. Mintha gyilkosság és gyilkosság között lehetne különbséget tenni. Herényi különbséget tesz gyilkos és gyilkos között. Ahogy a nácizmus, úgy a kommunizmus is egy minden emberi erkölcsöt nélkülöző hatalom volt. Nincs köztük semmi különbség.
Hisz az egyéni bűncselekményeken, egyedi alkalmi gyilkosságokon túl a kommunista rendszerek valóságos kormányzati módszerré emelték a tömeggyilkosságokat, hogy megalapozzák uralmukat.
Másodszor, azért is mondhatta ezt Herényi gyávaságból, mert a parlament MSZP–SZDSZ-frakciójában nagyon sok olyan képviselő ül, remélem, csak ült, akiknek felmenői részesei voltak annak, hogy ezek az emberek a kommunizmus áldozataivá váljanak; ők csak nem fogják elítélni az őseiket, akik megalapozták a mai hatalmukat és vagyonukat, valamint akik hátán április 11-én akarnak ismét képviselőként, mentelmi jogukat megtartva a parlamentbe vonulni.
Herényi Károlynak javaslom, hogy szívlelje meg Lenin elvtárs kedvenc mondásainak egyikét: „Tanulni, tanulni, tanulni.” Elsősorban tisztességet.
Preiner Friderika
e-mail

Zacher Gábor elárulta, mi a másnaposság ellenszere