Fellegi személyes felelősséget vállal

Szabó Anna
2010. 06. 04. 22:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Megóvjuk és hatékonyan működtetjük az állami vagyont, bizonyítani szeretnénk, hogy az állam is lehet jó tulajdonos – fogalmazott Fellegi Tamás kijelölt nemzeti fejlesztési miniszter az Országgyűlés gazdasági és informatikai, valamint a költségvetési bizottságban tartott meghallgatásán. Hangsúlyozta: a vagyongazdálkodásban vállalja az egyszemélyes jogi, politikai és közigazgatási felelősséget, elsődleges szempontnak tartja az átláthatóságot és az elszámoltathatóságot, valamint a források koncentrálását. Az uniós pénzek elosztásával kapcsolatban leszögezte: a hazai kis- és középvállalkozások forrásokhoz jutását szeretnék biztosítani, a pénzek lehívásának felgyorsítását pedig a bürokrácia csökkentésével és az intézményrendszer széttagoltságának megszüntetésével kívánják elérni. Fellegi felülvizsgálná az egyedi kormánydöntéssel kiemelt beruházásnak minősített projekteket, ugyanakkor biztosítaná a folyamatban lévő beruházások folyamatosságát. A leendő miniszter szerint a jogállami keretek között felülvizsgálnák a közszolgáltatási szerződéseket: tarthatatlan állapotnak nevezte, hogy a lakosság jövedelmének jelentős részét az energiaszámlák teszik ki. A gazdasági bizottságban a szocialista honatyák nem mutattak különösebb érdeklődést az új miniszter személyét és programját illetően, mindössze Göndör István tett fel néhány kérdést, a választ azonban nem várta meg, távozott az ülésről. A leendő miniszter Koszorús László fideszes képviselő kérdésére válaszolva közölte: a korábbi infokommunikációs közbeszerzéseket is felül kívánják vizsgálni, az eddigi kiszervezések során ugyanis visszaélések történhettek. A költségvetési bizottságban Veres János volt pénzügyminiszter és Boldvai László szocialista honatya az új vagyongazdálkodás átláthatatlanságát kifogásolták, és nehezményezték, hogy a Magyar Fejlesztési Bankhoz sorolnának 32 állami céget. Kérdésünkre válaszolva Fellegi elmondta: az eddigi vagyongazdálkodási rendszer tarthatatlan, ezért is kerülhetett sor olyan botrányokra, mint a Malév-ügy vagy a sukorói ingatlanpanama.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.