Átmenetinek bizonyult a hétfői fellendülés, tegnap a nyugat-európai értéktőzsdék ismét lefelé tartottak. A legnagyobb piaci tőkeértéket képviselő európai részvények mutatója 0,5 százalékos visszaeséssel kezdett, s végül 0,3 százalékos süllyedéssel fejezte be a kereskedést. A forgalmon erősen lehetett érezni a szünidei hangulatot. A kis forgalom miatt jórészt kiszámíthatatlanul ingadoztak a piacok. Főleg az olaj- és nyersanyagipari részvények gyengültek, mert a kőolaj megint olcsóbb, és mert a BHP Billiton – a világ legnagyobb bányavállalata – óriási, 39 milliárd dolláros ellenséges ajánlatot tett egy kanadai műtrágyagyárra.
A befektetők negatív hangulata, s inkább érdektelensége a hazai tőkepiacon is érezhető volt. A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 154,63 pontos, 0,69 százalékos csökkenéssel, 22 160,20 ponton zárt tegnap. A részvénypiac forgalma 11,5 milliárd forint volt, a vezető részvények az erősödő Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. Az MTI-nek nyilatkozó Szatmári Tamás, a Raiffeisen Bank üzletkötője elmondta, hogy a forgalom továbbra is alacsony, a hangulat azonban romlott az elmúlt napokhoz képest. A régióban mindenütt gyengültek az indexek, az amerikai tőzsdék is mínuszban nyitottak. – Elfogytak a vevők – jelentette ki a szakember.
A Mol árfolyama 0,02 százalékkal, 20 695 forintra csökkent, az OTP pedig 1,37 százalékkal, 5050 forintra esett. A Magyar Telekom árfolyama 0,45 százalékkal, 664 forintra erősödött. A Richter értéke 1,7 százalékkal, 43 050 forintra gyengült, az Egis pedig 0,61 százalékkal, 20 220 forintra csökkentette értékét.
Átmeneti megtorpanást követően folytatta az e hét elején elindult erősödését a forint. Az eurót tegnap délután 276,93 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben a kedd délutáni 278,96 forint után. Nemzeti valutánk árfolyama a térségbeli devizák mozgásához igazodott.

Így köszöntötte Bódi Guszti Bódi Margót: „Legyünk még együtt 30 évig!”